İstanbul Resitalleri
28 Ağustos 2009 Cuma - 15:47     3.880 kez okundu.    
İstanbul Resitalleri

İstanbul Resitalleri
İstanbul Resitalleri’ne yine Dünyanın her yerinden büyük müzik ustalar akın ediyor.

2009-2010 sezonunda ünlü ve başarılı müzisyenleri ve virtüözleri konuk ediyor. Bu büyük ustalarla beraber eşsiz bir klasik müzik şölenine davetlisiniz.

 

İstanbul Resitallerinde 9 büyük müzik ustası sahneye çıkacak. Ekim’de start alan  resitaller Haziran 2010′da sonlanacak. Etkinlikler MKM Attila İlhan Salonu’nda olacak.

 

 

 

İstanbul Resitaller Etkinlik Listesi

 

Iddo Bar Shai / 14 Ekim Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Paul Galbraith / 18 Kasım Çarşamba (Gitar Resitali)

 

Jean-Efflam Bavouzet / 16 Aralık Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Dejan Lazic / 13 Ocak Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Peter Jablonski / 17 Şubat Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Alice Sara Ott / 17 Mart Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Ian Hobson / 14 Nisan Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Cristina Ortiz / 12 Mayıs Çarşamba (Piyano Resitali)

 

Simone Dinnerstein / 16 Haziran Çarşamba (Piyano Resitali)

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.