İstanbul Sonisphere Festivali
15 Mayıs 2010 Cumartesi - 09:56     1.763 kez okundu.    
İstanbul Sonisphere Festivali

İstanbul Sonisphere Festivali

Dünyanın en büyük rock, metal festivallerinden biri olan Sonisphere Festivali bu yıl İstanbul’da 25- 27 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Geçen sene Hollanda, Almanya, İngiltere, İspanya, İsveç ve Finlandiya ülkelerinde Purple Concerts’in düzenlediği festivalin yeni ev sahibi İstanbul. Bu yıl 11 ülkede düzenlenecek olan festivale efsane rock ve metal grupları tırlar dolusu geliyor. Bu yıl Metallica grubu beraberinde trash metalin önde gelen isimlerinden Slayer, Anthrax, Megadeth’le Big Four Tour’un eşliğinde geliyor. Heavy metalin ölümsüz isimlerinden Heaven&Hell, Alman metalcilerin duayenlerinden Rammstein, Manowar, grunge rock’ın başarılı isimlerinden Alice in Chains, ülkemizden Hayko Cepkin, Manga festivalin renkli isimleri olarak sahne alacaklar. Görsel şölen e dönüşecek festival için sahne ekipmanlarıyla birlikte Metallica grubu 7, Rammstein grubu ise 9 tır’la ülkemize doğru yola çıkıyor. 25- 26- 27 Haziran’da Beşiktaş İnönü Stadı ’nda LED ekran larla muhteşem şölen seyirci tarafından daha rahat izlenilir hale getirilecek. Maliyetin 5 milyon dolarları bulduğu günlük 50.000 kişinin izleyici olacağı festivalde satılacak içeceklerin normal satış fiyatı üzerinden gerçekleşeceği yüz güldürücü bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek yıl festival kampı hedefi içinde olduklarını belirten organizatör Siyabend Suvari festivale katılacak iki büyük ismi kısa zamanda açıklayacaklarını belirtti. Rock ve Metal grupların en iddialısı ve müziğin tarihine adını altın harflerle yazmış solist ve orkestraları izlemek için İstanbul’un en güzel manzarası eşliğinde tadına doyulmaz bir şenlik havasında güzel bir üç gün bizleri bekliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.