İyileştiren Şarkılar 2
28 Aralık 2010 Salı - 10:46     2.792 kez okundu.    
İyileştiren Şarkılar 2

İyileştiren Şarkılar 2

Psikolog Cenk Erdem’in Topkapı Müzik’ten 2009 yılı başında çıkardığı ‘İyileştiren Şarkılar’ albümü topladığı beğeniden sonra ‘İyileştiren Şarkılar 2’ ile dinleyenlerin meditasyonuna devam ediyor.

 İlk albümde aşk acısı, gönül sancısı, dinmeyen, bitmeyen dertler üzerine yorgun gönülleri dinlendiren bir albüm gerçekleştiren DJ ve psikolog Cenk Erdem ikinci albümünde dinleyenlerin egolarını yükseltecek şarkılarla geri geliyor. İkinci albümünde Elton John, Diana Ross, Dalida, Cher, Amy Winhouse, Buika, Sophie Ellis Bexter gibi dev şarkıcıların parçalarından oluşan 19 şarkı bulunuyor. Cenk Erdem bu albümünü ‘Hüzünleri geride bırakıp, güzellikleri hatırlamak dileğiyle, albümüm son dansını bana saklayan teyzeme’ diyerek teyzesine ithaf ediyor. Yunan filozof Platon’un sözünden yola çıkan psikolog Cenk Erdem büyük felsefecinin sözlerini albümünde bir kez daha doğruluyor. Platon’un ‘Gençlerin bedenlerinin jimnastiğe ihtiyacı olduğu kadar ruhlarının da müziğe ihtiyacı vardır’ sözüyle yüzyıllardır bilinen gerçeği yeniden hayata geçiriyor. Albüm kardeş Can Erdem’in usta tasarımıyla can buluyor . Mimar Sinan Üniversitesi Heykel bölümü mezunu olan Can Erdem yüksek lisansını ahşap üzerine gerçekleştirdikten sonra animasyon eğitimi için halen Concordia Üniversitesi’nde eğitimine devam etmektedir. 1998 yılında kanser hastalığı nedeniyle kaybettikleri teyzelerine ithafen yaptıkları albümde Love in Portofino, My Favourite Mistake, Baby Love, Real Girl, Summer Son, Crazy, Hush Hush gibi daha birçok sevilen şarkılara yer veriliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.