Jay Jay Johnson’la Sevgililer Günü
14 Ocak 2011 Cuma - 11:27     2.491 kez okundu.    
Jay Jay Johnson’la Sevgililer Günü

Jay Jay Johnson’la Sevgililer Günü

İsveçli müzisyen, şarkıcı Jay Jay Johnson 14 Şubat 2011’de piyanosuyla Bronx Pi’de sahne alacak. 1996 yılında iki soundtrack albümle sahnelere çıkan sanatçı toplam on albüm çıkararak hayranlarına seslendi.

 Buğulu ve karanlık vokaliyle müzikal derinliklerde yol alan Jay Jay alışılmışın dışında yorumuyla ve melankolik repertuarıyla sevilerek dinlenen bir sanatçı. Şarkı sözlerindeki romantizm ve şiirsellik, albümlerindeki müzikalite ile beraber 14 Şubat için tüm aşk şarkılarından derlediği albüm çok ses getirecek. Sevgililer Günü tüm dünyada her yıl 14 Şubat günü kutlanılan ve kökeni Roma Katolik Kilisesi’ne dayalı Valentine ismindeki bir rahibin adına ilan edilmiştir. Batı ülkelerinde ‘hoşlanılan kişi’ anlamına gelen Valentine isminden dolayı 14 Şubat gününe ‘Aziz Valentine Günü’ adı verilmiştir. Her yıl 14 Şubat’ta tüm dünyada 1 milyonun üzerinde kart ve çiçek gönderilmekte olup, hediyelik satışlarındaki artış tavana vurmaktadır. Antik çağlara dayanan 14 Şubat günü Gamelyon ayı olarak Ocak ve Şubat ayı ortası Hera ve Zeus’un kutsal evliliklerine dayandırılmaktadır. 15 Şubat günü ise Antik Yunan tarihine göre Lupercalia günü olarak bereket tanrıçasına adanmıştır. Aynı gün Tanrı’ya keçi kurban eden Romalılar başlarına geçirdikleri keçi derisi yle Lupercus’u simgeleyerek, yanlarından geçen herkese dokunurlardı. Romalı genç kızlar bu simgelere özellikle dokunmanın uğruna inanarak, doğurganlıklarının artacağını düşünürlerdi. Lupercus bayramından önceki 14 Şubat günü genç erkek ve kızlar adlarını bir kağıda yazarak çekiliş yapar ve bayram süresince ‘çift’ olurlardı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.