Jennifer Lopez’le İstanbul’da ‘Dance Again’
20 Ekim 2012 Cumartesi - 10:02     2.612 kez okundu.    
Jennifer Lopez’le İstanbul’da ‘Dance Again’

Jennifer Lopez’le İstanbul’da ‘Dance Again’

Eylül ayında ‘Dance Again’ turnesine Panama’dan başlayan ünlü pop star Jennifer Lopez, 16 Kasım 2012 Cuma günü saat 21:00’de Ülker Sports Arena ’da hayranlarıyla kucaklaşacak.

Her yaştan büyük hayran kitlesine sahip olan sanatçı, dünya listelerinde baş sırada yer alan hit şarkısı ‘On the Floor’un da yer aldığı  ‘Love’ albümüyle geçmişten, bugüne sevilen parçalarıyla sahnedeki yerini alacak. Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1969 doğumlu Amerikalı şarkıcı, oyuncu, dansçı ve moda tasarımcısı dır. Dansları, cazibesi ve sesiyle Latin müziğe ilgiyi tüm dünyada arttırarak, 2000 yılında dünyanın en çok dinlenen sekizinci kadın sanatçısı, 2007’de dünyanın en güçlü kadın sanatçısı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na seçilmiştir. 2010 yılında sanata üstün katkılarından dolayı Dünya Müzik Ödülleri nde efsane ödülü almıştır. Filmi ve hit şarkısı aynı hafta bir numara olan tek kadın sanatçı olarak müzik kariyerine başarılarla devam etmiştir.  İlk filmi ‘My Little Girl’le 16 yaşındayken beyaz perdeyle tanışan sanatçı 1990 yılında televizyon dünyasına bir yarışma kazanarak giriş yaptı. Bir çok TV dizi ve film çeken sanatçı 1998 yılında George Clooney ile çevirdiği ‘Out of Sight’ ‘Görüş Dışı’ filmiyle Hollywood sinemasına giriş yaptı. Sayısız albüm, konser ve gişe rekoru kıran filmlerle kazandığı 110.000.000 dolar yani 180 milyon liralık servetiyle eğlence sektöründeki dünyanın en zengin Latin Amerikalı kadın sanatçısı olarak Forbes dergisinde 11.ci sırada yer aldı. Latin erkek yıldız Marc Anthony ile ‘No Me Ames’ şarkısı eşliğinde yaptığı düetle çok beğeni toplayan sanatçı bu çalışmalarının ardından evlilik kararı aldı. Yedi yıl süren evliliği geçen Temmuz ayında sonlandıran sanatçı Youtube’da bir ay içinde yüz milyon üzerinde tıklanarak bir rekora daha ulaştı. İsmine çıkarılan parfüm ‘Glow by Jennifer Lopez’ bir sene içinde yüz milyon dolar gelir getirerek, satış rekorları kırdı. Latin Amerika, Amerika ülkesinin güneyinde kalan bölgeyi kapsamaktadır. Bu alan coğrafi ayrımdan ziyade etnik öğelerin farklılıklarına göre biçimlenir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.