Jennifer Lopez Kıbrıs’a Çıkamadı
10 Temmuz 2010 Cumartesi - 10:08     2.468 kez okundu.    
Jennifer Lopez Kıbrıs’a Çıkamadı

Jennifer Lopez Kıbrıs’a Çıkamadı

Ünlü Amerikalı şarkıcı, film yıldızı Jennifer Lopez 20 Temmuz’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde gerçekleştireceği konseri yoğun siyasi baskılar nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı.

20 Temmuz 1974 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin KKTC’deki Türk vatandaşlarına yapılan zulmün durması ve yaşam haklarının geri alınması adına yaptığı barış harekatının 26.yıldönümünde organize edilen barış ve zafer kutlamaları 20 Temmuz 2010’da yine tüm ihtişamıyla gerçekleşecek. 1974 yılında ‘Ayşe Tatile Çıksın’ parolasıyla barış ve kardeşlik adına gerçekleşen harekat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlamış ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşam hakları geri verilmiştir. Kuzey Kıbrıs Akdeniz’de bulunan en büyük adalardan biridir. Anadolu yarımadası nın kuzeyinde bulunan bölge Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanınan ve Yavru Vatan olarak anılan ülkemize ait önemli bir toprak parçasıdır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Doğu Akdeniz’de seyreden Osmanlı ticaret ve hacı gemilerine saldıran korsanların sığınağı haline gelen Kıbrıs sahilleri nin yolcuların ve mürettebatların güvenliği açısından fethedilmesi zorunlu hale gelmiştir. 1571 yılında 2.Selim döneminde Magosa ve Lefkoşa fethedilerek Akdeniz’deki güvenlik sağlanmıştır. Osmanlı Kıbrıs’ı fethettiği dönemde bölgede yaşayan Rum, Ortodoks ve Katolik tüm insanlara serbestçe dinlerini yaşama hakkı ve kilise kurma özgürlüğü tanımıştır. İnsan haklarına saygılı, barışçı ve ilerici bir ırk olarak Osmanlı ve Türk tarihimizle gurur duymaktayız. Sanatın, müziğin ve güzel sanatların her dalının milletler arası barış ve kardeşliğin elçisi olarak tüm dünyayı sanat ve müzikle barışa ve kardeşliğe çağırıyoruz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.