Joe Cocker ve David Helfgott Konseri
5 Haziran 2011 Pazar - 11:03     2.345 kez okundu.    
Joe Cocker ve David Helfgott Konseri

Joe Cocker ve David Helfgott Konseri

Kırk yılı aşkın müzikal yaşamı boyunca sayısız hit parçalarıyla efsaneleşen şarkıcı Joe Cocker 8 Haziran 2011 Çarşamba günü saat 19:00’da Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda hayranlarıyla buluşacak.

 ‘Unchain My Heart’, ‘You Can Leave Your Hat On’, ‘Many Rivers To Cross’ gibi hit singlelarla rekor satışlar ve liste başı yapan sanatçı dünyanın en başarılı ve popüler şarkıcılar ı arasındaki yerini koruyor. İkinci konser dünyaca ünlü piyanist David Helfgott’ın İstanbul, Adana, Ankara, İzmir ve Antalya’da 29 Mayıs- 10 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. Sanatçının hayatı Oscar ödüllü ‘Shine’ filmiyle beyazperdeye aktarıldı. Şizofreni hastası olan piyanist hastalığıyla savaşımını ve sanatıyla üstün başarısını örnek bir yaşam hikayesiyle senaryolaştırdı. Şizofreni, kişinin dış dünyadan kendini soyutlayarak, gerçeklerden ve ilişkilerden uzaklaşması belirtileriyle gençlik çağlarında görülen bir ruhsal hastalıktır. Bu rahatsızlıkta kişiler iki farklı gerçekliğe dayalı inanışlar içindedir. Birincisi normal insanların düşünce ve duygu biçimine uygun, ikincisi ise sağlıklı insanların anlayamayacağı, hastanın kendine göre uyarladığı sistemlere dayalı gerçekliklerdir. Hastalık kalıtımsal olduğu gibi, şartlara bağlı olarakta tetiklenebilir. Antipsikotik ilaçlar, dopamin desteği, psikososyal destekler ve en ileri evrede hastane yatarakta tedavi edilebilir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.