Joss Stone Santral’da
30 Haziran 2011 Perşembe - 18:41     3.218 kez okundu.    
Joss Stone Santral’da

Joss Stone Santral’da

İngiltere’nin yetiştirdiği önemli vokallerden ‘geleceğin Aretha Franklin’i’, Grammy ödüllü sanatçı Joss Stone 28 Temmuz 2011 Cumartesi saat 21:00’de Santral İstanbul Kıyı Amfi’de müzikseverlerle bir arada olacak.

 İlk kez ülkemize konser vermeye gelecek olan sanatçı sevilen şarkıları ‘You Had Me’, Fell in Love With a Boy’’u canlı performanslarıyla seslendirecek. Yüksek tansiyon lu vokali, güzelliği ve zerafetiyle performansından uzun süre söz ettirecek sanatçı ileriki yıllarda turne programlarına ülkemizi de dahil edecek. Birçok genç ses sanatçısına ilham kaynağı olan Aretha Franklin 1942 yılında Amerika’da Michigan eyaletinde dünyaya geldi. Babasının rahiplik yaptığı kilise korosunda küçük yaşta şarkı söylemeye başlayan Aretha Franklin 1960’lı yıllarda başarılı çalışmalarıyla büyük ün kazanan ve plakları milyonların üzerinde rekor satış yapan bir sanatçı oldu. 1968 yılından itibaren beş yıl üst üste Grammy ödülüne sahip olan sanatçı ‘Soul’un Kraliçesi’ olarak tahtını kimseye kaptırmadı. Joss Stone, 1987 yılında İngiltere’nin Dover kentinde dünyaya geldi. 2003 yılının sonlarına doğru çıkardığı ‘The Soul Sessions’ albümüyle şöhreti yakalayan sanatçı ikinci albümü ‘Mind’ın hit parçası ‘You Had Me’ ile 2005 yılında büyük başarı yakalayarak, Grammy ödülüne aday gösterildi. Çocukluk yıllarında ‘disleksi’ hastalığı yüzünden 16 yaşında eğitimine ara veren başarılı sanatçı müzik dışında oyunculukta da başarısını kanıtlayarak 2009 yılında sevilen ‘The Tudors’ dizisinde Cleves’li Anne karakteriyle rol aldı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.