Kadın Şarkıları ve Ayşe Tütüncü Dörtlüsü
14 Kasım 2009 Cumartesi - 19:28     2.251 kez okundu.    
Kadın Şarkıları ve Ayşe Tütüncü Dörtlüsü

Kadın Şarkıları ve Ayşe Tütüncü Dörtlüsü
Caz dünyası nın değerli kadın piyanistlerinden Ayşe Tütüncü ve dörtlüsü konser çalışmalarına devam ediyor. Kendi bestelerinden oluşan repertuarını

serbest çalışmalar, doğaçlamalar, kolaj ve çeşitlemelerle renklendirmiş olan sanatçı yazılı müziği serbest çalışmalarla iç içe çalarak ‘Piyano Perküsyon’ adlı projesiyle müziğe yeni bir soluk katmıştır. 2004’te kurduğu ‘Piyano Perküsyon Grubu’ile çalışmaları esnasında yeni bir üçlüyle ‘iki nefesli, bir piyano’ grubunu kurarak 2005’te Panayır isimli albümü çıkardı. Bodrum Festivali, Alanya Caz Günleri ve Prag Açık Caz Festivaline grubuyla katılan sanatçı adını verdiği dörtlüyle çalışmalarını sürdürüyor. Müziğe beş yaşında başlayan Tütüncü iki yıl sonra konservatuarda piyano eğitimine başlayarak Oda Müziği’ne ilgi duydu. 1983’te ilk kurduğu grup Mozaik ile 95 yılına kadar caz, rock ve klasik batı müziği kolajından oluşan çalışmalar ve dört albüm gerçekleştirdi. Ana temalarda sosyal konuları işleyen sanatçının Mozaik albümünün konusu ‘Toprak’. Son çalışması olan ‘kadın şarkıları’nı ise şarkıcı Sumru Ağıryürüyen’le gerçekleştirdi. Bülent Ortaçgil, Ezginin Günlüğü, Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi, Mehmet Güreli, Bülent Somay gibi önemli müzisyenlerle uzun süreli çalıştı. 1999’da Piyano Perküsyon Grubu’yla birlikte Çeşitlemeler albümünü yaptı. Yine aynı yıl Yönetilen Doğaçlama Orkestrası (Conducting Improvisation Orchestra)’nda çaldı. 2002 yılında Donovan Mixon ve Akın Eldes’le başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. 17 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)’nde konser verecek.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.