Kanserli Çocuklar İçin
28 Ekim 2010 Perşembe - 10:48     2.032 kez okundu.    
Kanserli Çocuklar İçin

Kanserli Çocuklar İçin

Ülkemizden başarılı, renkli kişilikleriyle üç tenor Ayhan Üştük, Şenol Talınlı ve Aykut Çınar Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına 1 Kasım 2010 saat 20:00’de Aya İrini’de Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası eşliğinde bir konser verecekler.

Küçük umutların kanserle savaşında daha güçlü olmaları için, daha yeni teknik donanımlara sahip şekilde tedavi edilmesi amacıyla çeşitli etkinlikliklerle maddi gelir sağlanması gerekmektedir. Ülkemizde sayıları yüzleri aşan kanserli çocuklar her yıl tedavi masraflarının ağırlığı nedeniyle, geciken tedavilerin sonuçsuzluğu dolayısıyla gözlerimizin önünde eriyip gidiyor. Bilindiği gibi kanser hastalığı DNA hücrelerinin hasar görmesiyle metastaza uğraması yani vücutta bir noktadan başlayıp yayılıp, çoğalması sonucu gelen ölümcül bir hastalıktır. Genetik yada radyasyon yayan maddelerden kaynaklanan hastalık ülkemizde de son yıllarda yaygınlaşmış, 80’li yıllarda yaşanan Çernobil faciası ile hastalık oranları günden güne artmıştır. Vücudumuzun koruma sistemleri her milisaniye hızla çalışmakta ve vücutta oluşan mutasyonları önlemektedir. Ancak komşu dokulara zarar veren ve sadırgan bir hastalık olan kanser, DNA’ları hızla bozmakta ve bünyede genişlemektedir. Ancak vücudumuz kanserojen sisteme karşı dayanıklı ve bağışıklık sistemimiz bu tür hastalıklara kolaylıkla izin vermemektedir. Bağışıklık sistemi ni bozan ve kansere sebep olan faktörler arasında X ışınları, radyoaktif  maddelerin partikülleri, sigara dumanı, boya, kömür vs gibi kimyevi bileşenlerin teneffüsü veya devamlı teması, dudakları ısırma ve yaraları koparma alışkanlığı, tahriş potansiyeli yüksek gıdaların sık kullanımı (alkol, kola vs.) ve de genetik yani ailesel kalıtımlar yoluyla hastalığa yakalanma önemli risk grupları arasındadır. Kanserin çeşitli tedavi yöntemleri günümüze kadar gelişmeler göstermiş ama yinede erken teşhis kadar yüzde yüz tedavi sonuçları elde edilememiştir. Her yıl düzenli şekilde kanser taraması yapan birimlere giderek, vücudumuzda meydana gelen kimyasal ve fiziksel değişiklikleri kontrol etmeli ve araştırmalıyız. Unutmamalıyız ki erken teşhis daima hayat kurtarır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.