Kara Orkestra İKSV’de
2 Ekim 2010 Cumartesi - 11:20     2.770 kez okundu.    
Kara Orkestra İKSV’de

Kara Orkestra İKSV’de

İKSV Salon’da 2 Ekim Cumartesi saat 22:30’da Kara Orkestrası ile Korhan Futacı konser vermek üzere müzikseverlerin huzurunda olacak.

Besteci, söz yazarı, saksafon sanatçısı Korhan Futacı, Tamburada ve Dandadadan’la gerçekleştirdiği başarılı albümlerin ardından yollarını ayırdı. Çalışmalarına solo devam eden Futacı Dandadadan’la gerçekleştirdiği ‘Sen Bana Birini Android’le MTV Avrupa Müzik Ödülleri’ne aday gösterilmişti. Söz ve müziklerinin tümünün kendine ait olduğu eserleriyle Kara Orkestra’yı vücuda getiren sanatçı ‘hücum kayıt’ yöntemiyle David Gilmore ve Pink Floyd ile uzun yıllar çalışmış olan ünlü müzisyen Andy Jackson’la albümünü çıkardı. Kısa zamanda hayran kitlesini bu etkileyici çalışmasıyla daha da arttıran sanatçıya müzik eleştirmenleri ‘Bu enerjik, etkin ve sert, bir o kadar da romantik sound’u yakalamak için orkestra olarak karanlıkta mı beslendiniz?’ diye sormaktan kendilerini alamadılar. Kara Orkestra elemanları; Vurmalı Sazlar, Vibrafon ve Akustik Efektler de Özün Usta, Davul ve zillerde Ediz Hafızoğlu, Bas Gitar’da Gökhan Şahinkaya, Gitar’da Selim Saraçoğlu, Barlas Tan Özemek, Tuşlu Çalgılar’da Görkem Karabudak yer alıyor. İKSV Salon programları devam ediyor. 4- 11- 18- 25 Ekim tarihleri arasında Krek Tiyatro Topluluğu Berkun Oya’nın yazdığı ‘Bomba’yı Salon sahnesinde sergileyecekler. Krek Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu ve genel direktörü Berkun Oya Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olup, Pasta ve Telaş, Adamlar, Yangın Duası, Op’la Zo’nun Dramı gibi oyunları yazıp yöneterek ve sinema- Tv alanında da başarılı çalışmalar yaptı. 2007’de vizyondaki yerini alan ‘İyi Seneler- Londra’ filmi ile 2008 Strasbourg Uluslar arası Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünün sahibi oldu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.