Kayıp Çocuk Masalları
24 Aralık 2010 Cuma - 21:40     2.795 kez okundu.    
Kayıp Çocuk Masalları

Kayıp Çocuk Masalları

Toplumumuzun kanayan yarasına değinen ve duygularımızı bir kez daha harekete geçiren ‘Kayıp Çocuk Masalları’ albümüyle Cem Adrian, Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yorumuyla hayranlarını büyüledi.

 Eski ve yeni albümlerinden oluşan repertuarıyla müzikseverlere duygusal ve keyifli anlar yaşatan sanatçı son albümünün bir ses performansı değil, bir his performansı olduğunun altını çizdi. 12 parçaya yer verdiği albümünde piyano, gitar, yaylı sazlar eşliğinde hüzünlü ve umut dolu sözlerinde tüm kayıp çocuklar için ‘Birgün bulur birbirini, tüm kaybolmuş çocuklar’ diyor. Son albümünde sanatçı Aylin Aslım ve Murat Yılmazyıldırım’la bir düet  gerçekleştiriyorlar. 30 Kasım 1980 yılında Edirne’de doğan ve Yugoslav bir ailenin çocuğu olan sanatçı müziğe ortaokul yıllarında başladı. İlk kayıtlarını aynı yıl gerçekleştiren Cem Adrian 18 yaşında radyo yayıncılığına başladı, 6 yıl süren çalışmaları sırasında tiyatro ve fotoğrafçılık öğrendi. Ses tellerinin normal insanın 3 katı uzunluğunda olan sanatçının 8 oktav lık ses aralığının 5,5 oktavını şarkı söylerken kullanabildiği bilinmektedir. 2003’te İstanbul’da kurduğu Mystica grubuyla etnik müzik yaparak solist ve dansçı olarak çalıştı. 2004 yılında sanatçı Demet Sağıroğlu tarafından Fazıl Say’la tanıştı. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünde özel öğrenci statüsünde eğitim alan sanatçı 2005 yılında ilk albümünü gerçekleştirdi. Alternatif müzik kategorisinde yer alan derlemelerden oluşan demo niteliğindeki albüm büyük başarı kaydederek liste başı oldu. 2005 yılında Fazıl Say’la ve Burhan Öçal’la yurtdışında çeşitli festival ve müzik organizasyonlarında çalıştı. 2006 yılında 2.albümünü çıkaran sanatçı albümüne konuk olarak sanatçı Umay Umay, Denizhan ve Suicide’ye yer verdi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.