Kevin Mahagony Garanti Caz Yeşili’nde,
20 Eylül 2012 Perşembe - 14:40     2.270 kez okundu.    
Kevin Mahagony Garanti Caz Yeşili’nde,

Kevin Mahagony Garanti Caz Yeşili’nde,

Garanti Caz Yeşili 15.Yıl kapsamında Kansas City’li ünlü cazcı Kevin Mahagony Quartet’iyle cazseverlerin huzurunda olacak.

Henüz 12 yaşında bariton saksafon çalarak, müziğe başlayan sanatçı klarnet ve piyano dalında da usta bir müzisyen olarak göze çarpıyor. Aynı yıllarda Eddie Baker’ın şefliğinde New Breed Caz Orkestrası’nda ilk profesyonel tecrübesini yaşadı. Üniversite yıllarına geldiğinde orkestrada çalmaya devam ederek hem okul hayatına hem de profesyonel müzik çalışmalarına aralık vermedi. Mezuniyetinin ardından kendi adını verdiği Mahagony caz grubunu ve The Apollos dans grubunu kurdu. 80’li yıllara kadar doğduğu eyalet Kansas City ’de yaptığı çalışmalarla popüler hale gelen Mahagony, 1995 yılında Warner Bross’la anlaşarak, başarılı dört albüm çıkardı. Müziğe kısa bir müddet ara veren sanatçı, 2002 yılında yepyeni bir albümle müzik piyasasına hızlı giriş yaptı. Canlı performanslarını sürdürebilmek ve turnelere katılmak için Mahagony Jazz Quartet’i kurdu. Kansas City, ABD’de akan Missouri nehri nin kıyısında, Missouri kentinin sınır komşudur. Amerikan İç Savaşı’nda çeşitli muharebelere sahne olmuş bölge, 1838 yılında eyalet olarak hukuki hüviyeti ni kazanmıştır. Kansas City, Caz Müzesi ile Blues ve Caz müziklerine katkıları olan bir eyalet olmasının yanısıra biftekleri ve leziz barbeküleriyle de ünlüdür. Caz tutkunu müzikseverlerin canlı ve keyifli caz günleri yaşaması adına düzenlenen Garanti Caz Yeşili etkinlikleri yine İstanbul’un önemli müzik merkezlerinde Tamirane, Babylon, Nardiss, İstanbul Jazz Center ve İKSV Salonlarında tüm hızıyla sürmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.