Klasik Gitar
28 Ağustos 2009 Cuma - 16:30     28.354 kez okundu.    
Klasik Gitar

Müziğin çağdaş enstrümanlarından biri olan ve tüm dünyaya İspanya’dan yayılan klasik gitar günümüzün modern müziğinde çok kullanılmasa da herkesin hayranlığını kazanmış bir çalgıdır.

İnsanlar tarafından diğer enstrümanlara göre en çok tercih edilen çalgılardan biri olan klasik gitar bazı otoriteler tarafından gitara başlangıç için de uygun görülmektedir.

Gitar kursları konusunda araştırma yapan arkadaşlara tavsiyemiz, gitar kursu seçerken seçilen kursun eğitmen kadrosu konusunda ne kadar iddialı olduğuna bakmalarıdır. Özellikle klasik gitar dersi akademik olarak işlenmelidir.

1900’lü yılların başında ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan klasik gitar, özellikle flamenko müzik ile Türk müziği arasındaki benzerlikler sayesinde artan bir ilgiye mazhar olmuştur. 40’lı ve 70’li yıllar arasında caz, blues ve rock müziğin yaygınlaşmasıyla bir ara klasik gitar popülerliğini yitirmişse de günümüzde en çok tercih edilenler arasındadır.

İMA’da alacağınız klasik gitar dersleri Türkiye’nin en iyi klasik gitar eğitmenleri ile yapılmakta olup sizi zaman kaybettirmeden sonuca ulaştıracak niteliktedir. Lütfen İstanbul Müzik Akademisi gitar kursu eğitmen kadrosunu inceleyiniz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.