Klasik Müzik Domatesin Gıdasıdır
29 Haziran 2010 Salı - 10:41     1.903 kez okundu.    
Klasik Müzik Domatesin Gıdasıdır

Klasik Müzik Domatesin Gıdasıdır

Evet yanlış görmediniz, tarım dünyası nda devrim yaratan bu çalışma ve buluş Japonya’daki iki Türk gencinin mucizevi keşfi olarak tarihe geçti.

Domatesler fidanlarında yeşerirken ve büyüyüp kıpkırmızı olurken Klasik Batı Müziği ve Türk Sanat Müziği dinlettiriliyor. Böylelikle tohumdan, fidana bitkinin stresi alınarak genetik kalitesi de arttırılıyor. Müzikle beslenen mucizevi ve mutlu domatesler, 3 yıl önce iki Türk gencinin ‘Beyin Göçü ne Karşı, Beyin Gücü nü Teşvik’ kampanyası sırasında projelerini ortaya koyarak ve girişimcilerin desteğini alarak çıktıkları yolda yeşerdiler. Japonya’da mikrobiyoloji bölümü öğrencisi iki Türk genci suyun içinde yetişen domates fikrini geliştirerek normal bir domatesin çekirdeklerinden elde ettikleri tek tohumu, müzik dinleterek 20000 adet domates mahsul alınıyor. Bir dönümlük arazide sıradan bir tarlanın toprağından elde edilen 10 bin ton domates yerine aynı oranlarda suyun içinde yetişen domatesten 80 bin ton mahsul elde ediliyor. Toprakta bulunan sodyum, potasyum ve bunun gibi daha bir çok değerli mineraller suya hap olarak atılıyor. Ve domateslerin bulunduğu ortamın müziği, ısısı bilgisayarlarla ayarlanıyor. Miracle (Mucize) adı verilen domateslerin tarımsal alanda yapılan en büyük keşif olduğu ve çok az enerji ve çok az suyla birçok sebze ve meyvenin müzik eşliğinde yetiştirilerek açlık ve kıtlık sorunu çeken ülkelere de fayda sağlanacağının altı çiziliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.