Klasik Müzikte En İyilerimiz
20 Mayıs 2011 Cuma - 10:17     2.087 kez okundu.    
Klasik Müzikte En İyilerimiz

Klasik Müzikte En İyilerimiz

Beyoğlu Belediyesinin ve Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın destekleriyle, Andante Müzik Dergisi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’ Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen ödül organizasyonuyla sahiplerine teslim edildi.

 25 kategoride, her kategori için üç adayın önerildiği organizasyonda Devlet Sanatçısı İdil Biret’e ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verildi. Ses eğitimi (Şan) dalında Prof.Dr.Güzin Gürel ve keman sanatçısı ve eğitmeni Hazal Alapınar ‘Müzik Eğitimcisi Özel Ödülü’ne layık görüldüler. Ödüller sırasıyla Özkan Manav- Yılın Bestecisi, Gülsin Onay- Yılın Piyanisti, Atilla Albeniz- Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu, Cem Aktora- Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu, Bilkent Senfoni Orkestrası- Yılın Orkestrası, Gürer Aykal- Yılın Orkestra Şefi, İstanbul Klarnet Korosu- Yılın Oda Müziği Topluluğu, Ünüşan Kuloğlu- Yılın Erkek Opera Yorumcusu, Burcu Uyar- Yılın Kadın Opera Yorumcusu, Aytaç Manizade- Yılın Opera Rejisörü, Antalya Devlet Opera ve Balesi/Rusalka- Yılın Opera Yapımcısı, Melih Mertel- Yılın Erkek Dansçısı, Aslı Çilek Kayasu- Yılın Kadın Dansçısı, Mersin ve Samsun Devlet Opera ve Baleleri/Çağrı- Yılın Bale Yapımı, İzmir Devlet Opera ve Balesi/Opello- Yılın Dans Yapımı, Mehmet Balkan- Yılın Bale Dans Koreografisi, TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Korosu- Yılın Koro Vokal Topluluğu, Cihat Aşkın ve Minikler Topluluğu/Boğaziçi Üniversitesi Konserleri- Yılın Klasik Müzik Etkinliği, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı- Yılın Müzik Eğitimi Kurumu, Gülnara Aziz- Yılın Müzik Eğitimcisi, Dorukhan Doruk- Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni(30 Yaş altı), Berfin Aksu- Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni(17 yaş altı), TRT 3 Radyosu/Arkadaşım Müzik- Yılın Radyo TV Programı, Emre Aracı- Yılın Müzik Kitabı, Borusan Filarmoni Orkestrası ve şef:Sascha Goetzal- Yılın Klasik Müzik Albümü, Tuncay Kurdoğlu- Yılın Klasik Müzik Sanatçısı ve son olarak Bilkent Sutrıo- Yılın Klasik Müzik Topluluğu Halk Oylamasıyla ödüllerine bu organizasyonda layık görüldüler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.