Klasik Piyano Repertuarlarının En İyi Yorumcusu
27 Şubat 2011 Pazar - 12:37     2.611 kez okundu.    
Klasik Piyano Repertuarlarının En İyi Yorumcusu

Klasik Piyano Repertuarlarının En İyi Yorumcusu

Çağımızın önemli müzik adamlarından, piyano repertuarlarının en iyi yorumcularından Pierre- Laurent Aimard 28 Şubat 2011 Pazartesi günü saat 20:00’de CRR’de İstanbul Senfoni Orkestrası eşliğinde Rengin Gökmen şefliğinde konser verecek.

Ünlü sanatçı konserde Chopin’in 2.Piyano Konçertosu’nu bestelendiği döneme ait formuyla seslendirecek. Her yıl gerçekleştirdiği konser turnelerinde önemli orkestra ve şeflerle sahne alan sanatçı Carnegie Hall, Cite de la Musique, Wiener Konzerthaus gibi tanınmış müzikhollerden konserler vermek üzere davetler almaktadır. Bu yılki konser sezonuna Londra, Berlin, Moskova, Paris, Tokyo, New York ve Viyana’da konser veren sanatçı ünlü Cleveland Orkestrası ile ABD’de üç hafta boyunca konser verecek. Sanatçı turne boyunca Avrupa Oda Orkestrası, Royal Concertgebouw Orkestra, Mahler Oda Orkestrası, New York Filarmoni, Filarmonica della Scala gibi önemli orkestralarla konserler gerçekleştirecek. Müzik eleştirmenlerinin çalış tekniği hususundaki övgüleri dünya çapında olağanüstü bir piyanist olduğunu da kanıtlıyor. Zarif yorumlarıyla nüansların keskinliğinden ve egoizmden uzak oluşundan söz ettiren Pierre-Laurent Aimard izlenmeye değer yorumculardan biri olarak CRR konser salonunda müzikseverlerin huzurunda olacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.