Konservatuara Hazırlık
1 Eylül 2009 Salı - 11:32     15.386 kez okundu.    
Konservatuara Hazırlık

Müziğin yetenek gerektirdiği söylense de klasik müziğin devlerinden biri olan J.S.Bach “yetenek yoktur, çalışmak vardır” diyor. Çalışmanın önemini vurgulayan bu söz, yeteneğin önemini yadsımak için söylenmemiş.

KONSERVATUARA VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK

 

 Özel yetenek sınavları na hazırlanmak isteyen öğrenciler, yaşayacakları süreçleri çok iyi bilen ve kendilerini okullardaki sistemlere ve hocaların tavırlarına göre hazırlayan profesyonellerle çalışmak zorundadırlar.

 

Ne kadar yetenekli olursanız olun, gireceğiniz sınavlarda anlayış olarak sadece yeteneğin gözetilmediğini, esas amacın elemek olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle yeteneğin yanı sıra bilgi ve pratik çok önem kazanmaktadır.

 

 Bilgisi, pratiği ve sınavda ne istendiğini doğru bir şekilde kavrayan öğrenci kendisinden çok daha yetenekli olan kişileri geride bırakacak ve sınavı kazanacaktır. 

 

 Türkiye’deki müzik okullarının ve bu okullardaki kontenjanın sınırlı oluşu nedeniyle bu sınavlara ciddi bir hazırlık geçirdikten sonra girebilirsiniz.

 

 

İMA’da sizleri sınavlara hazırlayacak,  konuyla ilgili en fazla bilgi ve deneyimi olan ciddi bir kadro bulunmaktadır. Yüzlerce öğrenciyi sınavlara hazırlamış ve müzik okullarına sokmuş öğretmenlerle çalışıyoruz.

 

 Ve bu öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler müzik sektörü nde ya da  devlet sanatçısı olarak meslek yaşamlarına devam ediyorlar. İstanbul Müzik Akademisi seçkin kadrosuyla bu yıl sizin de kazanmanız için çaba gösterecek.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.