Kraliçe Elizabet Orkestrası Türkiye’de,
18 Eylül 2011 Pazar - 10:32     2.648 kez okundu.    
Kraliçe Elizabet Orkestrası Türkiye’de,

Kraliçe Elizabet Orkestrası Türkiye’de,

Belçika’da kurulan ve kuruluşundan bu yana genç yetenekli müzisyenleri desteklemek amacıyla dünyada konserler veren ‘Queen Elisabeth Music Chapel’ 19 Eylül 2011 Pazartesi saat 21:00’de İzmir Efes Celcus Kütüphanesi’nde özel bir konser verecek.

 TC Kültür ve Turizm Bakanlığının, EGİAD ve Borusan ile desteğiyle gerçekleşecek konsere misafir orkestra 200 destekçisi ile beraber geliyor. 2007 ve 2009 yılında çıkardıkları ‘Queen Elisabeth Music Voyage’ albümlerinde doğu ve batı müziklerinin sentezini gerçekleştiren orkestra, müzikal anlayışlarında tam hedefleri doğrultusunda yürüyor. Tecrübeli müzisyenlerle, genç yeteneklerin birleşiminden meydana gelen enerjik armoniyle hayranlarını her geçen gün ikiye katlıyorlar. Konserin geliri Efes Antik Kent’in uluslar arası tanıtımına ve gelişimine aktarılacak. Bu çalışmalardan oluşturulan fonla onbin yıllık tarih geçmişine dayanan Efes Kentini, arkeoloji müzesi olarak dünyanın en çağdaş ve modern vitrinlerden biri haline getirmeyi hedefliyor. Efes kenti, Ege bölgesinde Selçuk ilçesinin 3 km.dışında arkeolojik kazılarda bulunmuş bir Yunan kentidir. Esas kuruluşu Cilalı Taş devri ne (M.Ö 6000) ait olduğu, kazılarda elde edilen bulgulardan anlaşılmıştır. 1996 yılında mandalin bahçeleri içinde, Derbent Çayı kıyısında yapılan kazılarda taştan ve bronzdan baltalar, seramik parçalar, iğneler, öğütme aletleri bulunmuştur. Neolitik ve Helenistik döneme ait bulgularda Yunanistan göçmenlerinin MÖ 1050 yıllarında Artemis Tapınağına yakın bu bölgeye  yerleşerek, bir kent kurdukları anlaşılmıştır. Efes Kenti, tarih boyunca 8 kilometreye yayılmış dört ana bölgede gözlemlenmektedir. Ayasuluk, Artemision, Selçuk ve Efes bölgelerini her yıl ortalama 2 milyona yakın turist ziyaret etmektedir. Dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı, Yunan Tanrıçası Artemis’e ithafen Lidya kralı Croesus tarafından M.Ö 7.yüzyılda yaptırılmıştır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.