Kristal Sesli Şarkıcı Teresa Salgueiro, İş Sanat’ta
30 Ocak 2014 Perşembe - 09:29     1.624 kez okundu.    
Kristal Sesli Şarkıcı Teresa Salgueiro, İş Sanat’ta

Kristal Sesli Şarkıcı Teresa Salgueiro, İş Sanat’ta

Konser etkinliklerinin Dünya Müziği Kuşağı’nda Portekizli şarkıcı Teresa Salgueiro, 20 Mart 2014 Perşembe günü saat 20:00’de İş Sanat’ta müzik severlerle bir arada olacak.

2006 yılında Jose Carreras, Caetano Veloso, Angelo Branduardi gibi ünlü sanatçıların işbirliğiyle çıkardığı ‘Obrigado’ isimli albümle yıldızı parlayan şarkıcı, yönetmen Wim Wenders’in ‘Lizbon Hikayesi’ isimli sinema filmi ndeki başarılı rolüyle de dikkatleri üzerine çekmiştir. Müzik eleştirmenlerinin ‘kurşun ve kristal sesli’ şarkıcı olarak nitelendirdikleri Teresa Salgueiro, söz ve müziklerin kendisine ait olduğu ard arda iki albüm çıkararak Portekiz müziğinin esintilerini tüm dünyaya estirme yolunda gitmektedir. Sanata hizmet yolunda yıllardır katkılarıyla ülkemize dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı sanatçıları getiren ve yerli- yabancı yeteneklerin seslerini duyurmayı sağlayan İş Sanat, Türkiye İş Bankası’na bağlı bir kuruluştur. Türkiye İş Bankası, Cumhuriyet döneminde kurulmuş ilk ulusal banka olma özelliğine sahiptir. Bir milyon lira sermayesiyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle kurulan İş Bankası, ülkemizin en büyük özel sermayeli kuruluşlarındandır. İş Bankası’nın ilk genel müdürü Türkiye Cumhuriyeti’nin üçüncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar’dır. Mustafa Kemal Atatürk, iki şubesi ve 37 personeli olan İş Bankası’ndaki hisselerini vasiyeti üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ne bağışlamıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hisselerinin getirdiği karı da Türk Dil ve Tarih Kurumu’na bağışlamıştır. Türkiye’ye çek, yatırım fonu, yatırım hesabı gibi uygulamaları getiren İş Bankası, kumbara ile para biriktirme anlayışını çocuklarda ve ailelerde yaygınlaştırma yolunda çalışmalar yapmış, tasarrufu daima teşvik etmişlerdir. İş Bankası ilk ATM makinelerinin kullanımıyla beraber ‘bankamatik’ sözcüğünü de Türkçe’ye katmıştır. Ulu Önder Atatürk, 1924 yılında yaptığı meclis konuşmasında ‘modern ve milli bir banka’ kurulmasının vatanın ihtiyaç ve itibarının temini açısından gerekliliği hususunu belirtmiştir. 250.000 Lirası nakit bir milyon Lira sermayeyle 8 kişilik personel olarak işe başlayan İş Bankası, Atatürk’ün beraberinde 36 kişilik kurucu sermayedarla yola koyulmuştur. Ülkenin ihtiyaç duyduğu sanayi alanlarında (cam, şeker, dokuma, maden, kömür, liman) yatırımlar ve  iştirakler yapan İş Bankası, kuruluşundan 3 yıl sonra sermayesini dört milyona yükseltmiştir. Devam eden yıllarda şubelerini ülke genelinde arttıran İş Bankası Hamburg (Almanya) ve İskenderiye (Mısır) gibi ülkelere de şube açarak dış sermayeye açılmıştır. Türk Bankacılığı’nda kumbara, ATM, yatırım fonu ve yatırım hizmeti gibi ilk’lerden sonra başka ilk’lere de imza atan İş Bankası, ilk interaktif telefon bankacılığı nı, ilk internet banka şubesini, cep telefonlu banka şubesi ni, mobil imza ile kredi ve para çekme sistemini, tuş sistemi kullanmadan ‘biyokimlik’le hesap işlemleri hizmetlerini ülkemize sunmuştur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.