Madonna 52’sinde
17 Ağustos 2010 Salı - 11:21     2.503 kez okundu.    
Madonna 52’sinde

Madonna 52’sinde

Pop müziğinin kraliçesi olarak adlandırılan ve Guiness Rekorlar Kitabı’na albüm satışlarıyla adını yazdıran Madonna 16 Ağustos’ta 52.yaşgününü kutladı.

Doğum gününde tüm fanatik hayranları müzikhollerde bir araya gelerek Madonna’nın en eski hit’lerinden, en yeni hit’lerine kadar çalarak DJ’lerin sunumuyla kutladılar. Ülkemizde de Madonna’nın doğum günü 21 Ağustos 2010 Cumartesi günü DJ Cenk Erdem’in hazırlayacağı ve sunacağı gecede Madonna fanatikleriyle kutlanacak. Madonna Louise Ciccone 16 Ağustos 1958 yılında Amerika’da Michigan eyaleti nde dünyaya geldi. Muhteşem sahne performansları ile tanınmış olan sanatçı aynı zamanda sinema aktristi, yazar, moda ikonu ve film yapımcısıdır. Sahne ve klip çalışmalarında politik, dini ve cinsel öğeleri kullanan Madonna 2000 yılında 130 milyonluk satış rekoru ile Guiness Rekorlar Kitabı’nda ‘tüm zamanların en başarılı kadın ses sanatçısı’ kategorisine yerleşti. 2005 yılında 200 milyonu bulan albüm satışıyla kendi rekorunu kıran sanatçı Elvis Presley, Michael Jackson ve Beatles’ten sonra dördüncü sırada yer aldı. Guiness Rekorlar Kitabı’na iki ünvanla daha yer alan sanatçı ‘tüm zamanların en çok satan kadın sanatçısı’ ve ‘tüm zamanların en başarılı kadın müzisyeni’ olarak tanındı. Sanatçının ilk single’ı 1982 yılında ‘Everybody’ isimli parça ile oldu. Dünyaca tanınmasını sağlayan ikinci hiti 1983 yılında çıkardığı ‘Holiday’ ve 1984 yılında yayınladığı ‘Borderline’dan sonra 37 şarkısıyla Billboard Hot 100’de ilk 10’a girdi. 2008 yılında ‘4 Minutes’le Elvis Presley’in rekorunu egale eden sanatçı 2006’da ‘tüm zamanların en çok kazanan kadın ses sanatçısı’ olarak yine Guiness Rekorlar Kitabı’ndaki yerin sahibi oldu. Madonna 30 yılık sanat yaşamında yedi Grammy, bir Altın Küre ödülü gibi sayısız bir çok ödülün sahibi oldu. Son olarak 9 Temmuz 2010’da yeniden 275 milyonluk albüm satışı ile Guiness Rekorlar Kitabı’nda kendi rekorunu egale edip, turne çalışmalarından 410 milyon dolar kazanarak kendi rekorunu defalarca kırdı. İtalyan asıllı bir baba ile Kanada asıllı Fransız bir annenin 6 çocuğundan 3.sü olan küçük Madonna katı bir Katolik olarak yetişti. Henüz 5 yaşındayken, 1963 yılında annesini göğüs kanserinden kaybeden küçük Madonna küçük yaşlardan itibaren bale ve dans eğitimleri aldı. Babasının baskılarında kaçarak New york’a gelen sanatçı şöhret macerasının kapılarını da burada araladı. 2006 yılında yeni keşfedilen bir su ayıları türüne sanatçının özel izni alınarak ‘Echiniscus Madonnae’ adı verildi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.