Manga Eurovision Finali’nde
29 Mayıs 2010 Cumartesi - 10:47     2.456 kez okundu.    
Manga Eurovision Finali’nde

Manga Eurovision Finali’nde

55.Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil etmek üzere final derecesine kadar yükselen Manga grubunda heyecan dorukta.

Norveç’in başkenti Oslo’da gerçekleşen Eurovision Şarkı Yarışması’nda grubun seslendirdiği ‘We Could Be The Same’ parçasıyla vokalde Ferman Akgül, gitarda Yağmur Sarıgül, bas gitarda Cem Bahtiyar, bateride Özgür Öney ve DJ Efe tek yürek olarak finale yükselmeyi başardılar. Tarihi Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye ilk olarak 1975 yılında Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika’ adlı parçasıyla katılmış ve üç puan toplayarak 19 ülke arasında yarışmanın sonuncusu olmuştu. 1975 yılında hüsranla ülkesine dönen parça, günümüzde en sevilen ve en çok dinlenen hit slow parçalardan biridir. Eurovision tarihinde en iyi dereceler arasında 1986 yılında Klips ve Onlar gurubu ‘Halley’ adlı parçalarıyla dokuzuncu, 1997 yılında Şebnem Paker’in söylediği ‘Dinle’ parçasıyla üçüncü ve nihayet 2003 yılında Sertap Erener’in ‘Everyway That I Can’ adlı parçasıyla birinciliği alarak ülkemiz 49.Eurovision Şarkı Yarışması’nın evsahipliğini üstlenmiş oldu. 2007 yılında ülkemiz starlarından Kenan Doğulu ‘Shake It Up Şekerim’le, 2009’da Hadise ‘Düm Tek Tek’le dördüncülük derecelerini alarak Eurovision Şarkı Yarışmalarının ilk yıllarında ülkemiz adına yenilgilerden dolayı yaşanan hezimetleri olumlu derecelerle bertaraf ettiler. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil etmek için bir çok star birçok yıldız geldi, geçti. Bunların arasında Ajda Pekkan (Aman Petrol), Nilüfer (Sevince), Sibel Tüzün, Candan Erçetin (Halley), Arzu Ece, İzel, Reyhan Karaca, Demet Sağıroğlu, Ayşegül Aldinç, Kayahan ve Tuğba Önal gibi ünlü vokallerimizi sayabiliriz. Yüreğimiz seninle..Başarılar MANGA..

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.