maNga ve Eurovision
29 Kasım 2009 Pazar - 12:13     2.060 kez okundu.    
maNga ve Eurovision

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da yapılan MTV Müzik Ödülleri yarışmasından Avrupa’nın en iyisi olarak dönen maNga topluluğuna internette Eurovision desteği artıyor.

maNga’nın MTV başarısı sonrası, Eurovision sitesi olan “esctoday”de maNga ile ilgili güzel yorumlar ve Eurovision’a katılması gerektiği hakkında birçok destek mesajı yer buldu.

Bazı Avrupalı katılımcıların da görüşlerinin bulunduğu site maNga’ya Türkiye’yi temsil etmesi için destek verdi. Almanya dönüşü İstanbul’da Havalimanı’nda medya mensuplarının sorularını cevaplayan maNga grubu üyeleri ise Eurovision şarkı yarışması için şimdiye kadar teklif almadıklarını söyleyerek, Eurovision’a katılmanın önemli bir sorumluluk olduğunu belirtti. Eurovision şarkı yarışması için ismi geçen sanatçılar arasında geçen sene MTV’de Avrupa’nın en sevilen müzisyeni olarak seçilen Emre Aydın da bulunuyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.