Marcus Miller Salon’da
19 Ekim 2010 Salı - 09:17     2.432 kez okundu.    
Marcus Miller Salon’da

Marcus Miller Salon’da

Dünyaca tanınmış efsanevi bas gitar ustası Marcus Miller 26 – 27 Ekim 2010 Salı ve Çarşamba günleri İKSV Salon’da konser verecek.

 Kendisi gibi efsane olan büyük cazcı trompet sanatçısı Miles Davis’le yirmili yaşlarında çalmaya başlayan Miller otuzlu yaşlara gelmeden büyük ün ve başarı sağlamıştır. En gözde çalışmalarından Nobel Barış ödülü sahibi Başpiskopos Tutu’ya yaptığı albüm bugün caz tarihine geçmiş en önemli çalışmalardan biridir. Marcus Miller, 1959 yılında New York’ta doğdu. Miles Davis dışında David Sanborn ile yaptığı başarılı çizgide çalışmalarla da caz dünyasında dikkatleri üzerine çekti. Müzik yaşamına klarnet eğitimiyle başlayan Miller, klavyeli çalgılar, bas gitar, bas klarnet i çok iyi çalmakta olup bazı soundlarda vokaller gerçekleştirmektedir. Caz müziğine modern bir anlayış katan Miller ‘Free’ ve ‘Silver Rain’ albümleriyle kariyerini devam ettirmektedir. Son dönemde Stanley Clarke ve Victor Wooten ile çalışan sanatçı ‘thunder epk’ sahneyi paylaşmaktadır. Slap tekniğini kendi yöntemlerine göre geliştiren Miller, elektrogitarlarda çok sık kullanılan bend tarzını bas gitarına uyarlamıştır. Kullandığı özel yapım bas gitarlar ‘Fender Marcus Miller’serisi olarak üretilip dört veya beş tellidir. Kullanmış olduğu teller ise özel yapım DR Feat Beat Marcus Miller serisidir. Geçtiğimiz yıl İstanbul Caz Festivali için ülkemize gelen sanatçı bu yıl da İKSV Salon’un konuğu olarak heyecanla bekleniyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.