Meksika ‘da Thriller Şovu
28 Ağustos 2009 Cuma - 15:46     3.697 kez okundu.    
Meksika ‘da Thriller Şovu

Michael Jackson ‘un ölümünün ardından tüm dünyada büyük üzüntü yarattı. Jackson ‘ın hayranları onu sürekli anmak ve hatırlamak için müzikleri eşliğinde danslarını birebir yapmaya gayret ediyorlar. Bunun şüphesiz en büyük ve göz alıcı örneği Meksika ‘da yaşandı.

Başkent Meksiko ‘da 12 bin 937 kişi Michael Jackson ‘ın Thriller şarkısının klibinde ki gibi dans ettiler. Birebir kareografi yi uygulamaya çalışan grup dansı ve hareketleri başarı ile sergilediler. Bu gösteri ile Guinness Rekorlar Kitabı na girmeyi hedefleyen Meksika ‘lı organizatörler bu dans için herkesin gelip kendi isteğiyle kayıt olduğunu belirtti.

 

Bu rekorun 242 kişiyle yaptıkları gösteri ile Amerika Birleşik Devletleri ‘nin elinde duruyor. Bunun dışında Kral ‘ın doğum gününde Thriller koreografisi ile Meksika dışında da bir çok ülkede yapıldığı belirtildi. Barcelona ‘da 697 ve onun dışında Londra ‘da 1600 kişi “Thriller” ile dans etti.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.