Metal All Stars : Metal’in Starları Küçük ÇiftlikPark’ta
26 Mart 2014 Çarşamba - 07:42     1.990 kez okundu.    
Metal All Stars : Metal’in Starları Küçük ÇiftlikPark’ta

Metal All Stars : Metal’in Starları Küçük ÇiftlikPark’ta

Metal müziğin dünya çapındaki dev starları 29 Mart 2014 Cumartesi günü saat 12:00’de Maçka Küçükçiftlik Park’ta bir araya geliyor.

Metal İstanbul’un göbeğinde Maçka’da yeşillik, orman ve çiçeklerin arasında bir günlük bahar festivali yaşatacak. Metal All Stars konserinde Vince Meil, Phil Anselmo, Zakk Wylde, Max Cavalera, Nick Menza, Joey Belladonna, Uda Dirkschneider, Cronos, Brian Fair, Ross The Boss, Blasko, Jasin Todd, Matt Bachand, Kobra Paige, Jon Donais, Jess Billson, Aaron Rossi, Metalium, Pickpocket, Rampage sahne alacaklar. Konserde Heavy Metal efsaneleri hit olmuş şarkılarının yanı sıra en sevilen repertuarlarını da müzik severlerle paylaşacaklar. İstanbul, Maçka’da bulunan etkinlik parkı Küçükçiftlik, Maçka Demokrasi Parkı’nın hemen yanında bulunmaktadır. 9000 metrekarelik alana yayılmış olan park 17.000 kişilik kapasitesiyle İstanbul’un en iyi etkinlik alanlarından  biridir. Bugüne kadar David Guetta, Metronomy, Deep Purple, Iron Maiden, Cranbarries, Athena, Leyla The Band, Two Door Cinema Club gibi konukların etkinliklerinin gerçekleştiği parka 2011 yılında Amy Winhouse konserinin iptali damga vurmuştur. Maçka Demokrasi Parkı ise Beşiktaş – İnönü Stadı ile Nişantaşı arasında geniş bir alanı kapsamaktadır. Parkın içinde iki spor aletleri tesisi, iki çocuk parkı, kahvehane ve lokanta, yapay ada ve 9 yapay havuz yer almaktadır. Özellikle dört mevsimde profesyonel, amatör fotoğrafçıların her rengi yakaladığı ve sıkça uğradığı bir mekan haline gelmiştir. Maçka Demokrasi Parkı, zengin bitki örtüsü ile dikkati çekmektedir. Ağaçlardan çınar, ıhlamur, kavak, gürgen, meşe, kestane, akasya, kızılağaç, şimşir, dış budak ve ceviz dışında yüzlerce farklı bitki zenginliği bulunmaktadır. Parkın çevresinde Hilton Oteli, Lütfi Kırdar kongre Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Açık Hava Tiyatrosu yer almaktadır. 19.yüzyıl ortalarından itibaren mesire yeri olarak kullanılan parkta küçük kulübeler sık ağaçlıklar arasında yer almıştır. Kenarından dere akan bir vadi görünümünde olan parkta eskiden kayık gezintileri yapıldığına dair bilgi verilmiştir. Şimdiki Teşvikiye Camii ve Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu’nun bulunduğu alanda bu çevreyi ziyarete gelenlerin oturup dinlendikleri ve akan dereden su içtikleri de tespit edilmiştir. 1970 yılında evsizlerin uğrak yeri olan kulübeler çevre güvenliği için tehdit oluşturduğundan yıkılmıştır. O dönemde bu kulübelere ‘Cadı Evleri’ adı verilmiştir. 1990 yılında ‘Aşk Parkı’ olarak adlandırılan ve daha ziyade sevgililerin ziyaret alanı olan park, 1993 yılında restore edilerek ‘Demokrasi Parkı’ adı verilmiştir. Tesis edilen bir teleferikle Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ne bağlantısı yapılan parkın tarihi ve doğal görünümü daima muhafaza edilmiştir. Taksim (Taşkışla)- Maçka Teleferiği, 11 Nisan 1993 yılında hizmete açılarak özellikle İstanbul Teknik Üniversitesi’nin iki kampüsünün bağlantısı sağlanmış olup öğrenci ve personel için bir hayli kolaylık sağlamıştır. 24 kişi kapasiteli dört kabinin bulunduğu teleferik, elektrik kesintisi esnasında seferi tamamlayabileceği kapasitede bir jeneratörle çalışmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.