Michael Jackson’ın Birinci Yılı
27 Haziran 2010 Pazar - 10:43     2.578 kez okundu.    
Michael Jackson’ın Birinci Yılı

Michael Jackson’ın Birinci Yılı

Pop müziğinin devi Michael Jackson’ın hayat sahnesinde son selamını verişinin üzerinden tam bir yıl geçti. Takvimler 25 Haziran 2009’u gösterirken Los Angeles’taki evinde aniden komaya giren sanatçı hayata veda etti.

Hayranları, ailesi takvimler 25 Haziran 2010’u gösterdiği gün ölümünün birinci yılında sanatçının ebediyen dinlendiği Forest Lawn mezarlığına ellerinde çiçekler, mumlar, şiirlerle gözyaşları içinde akın ettiler. Yoğun güvenlik önlemleri altında Jackson’un evinin önünde de gerçekleşen ziyaretler sanatçının ölümsüzlüğünü dünyaya bir kez daha kanıtladı. Pop müziğinin kralı için doğduğu eyalet İndiana’da düzenlenen resmi törende, anne Katherine Jackson oğlu adına yapılan anıtın açılışını yaptı. Ayrıca sanatçının İndiana’da büyüdüğü ev de hayranlarının ziyaret akınına uğradı. 26 Haziran 2010 Cumartesi akşamı Jackson ailesi ve seçkin sanatçı katılımıyla bir anma konseri düzenlenerek sanatçının müziğine duyulan özlem yeniden dile getirildi. Japonya’nın başkenti Tokyo’da sanatçının özel eşyalarının sergilendiği bir müzenin açılışı yapıldı. 1958 yılında dokuz çocuklu bir ailenin yedinci çocuğu olarak dünyaya gelen ve babasının teşvikiyle 1964 yılında henüz 6 yaşında iken müziğe başlayan Jackson dünya çapında milyar dolarlar satan albümleriyle büyük şöhret ve servetin sahibi oldu. Dünyanın en iyi dansçılarından biri olan sanatçı bu daldaki üstün başarısıyla Guiness Rekorlar Kitabı’ na da adını yazdırdı. Görkemli bir sanat yaşamı, zirvelerden inmeyen ışığıyla Michael Jackson dünyanın en mutlu insanı değildi. Büyük psikolojik ve fiziksel sağlık sorunları yaşayan sanatçı doktorların kontrolleri altında iyileşmek için uzun yıllar mücadele verdi. Gerçekleştirdiği albümler, filmler sayısız ödülleri de kendisine kazandırdı. Black or White, Moonwalker, Thriller gibi önemli yapıtlar Grammy, Oscar ödüllerini de beraberinde getirdi. Kendisi gibi Rock’ın efsanesi Elvis Presley’in kızı Lisa Marie Presley ile 18 ay süren kısa evliliği de sansasyon yarattı. 25 Haziran 2009’da tedavi de kullandığı haplardan aşırı dozda kullanması nedeniyle hayata ansızın veda etti. Dev sanatçı nın ölümü şüpheli bulunarak ilgileri olabilecek birçok kişi sorgu altında tutuldu. Ani ve esrarlı ölümün davaları halen sürüyor.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.