Michael Jackson’ın Ceketine Servet
29 Haziran 2011 Çarşamba - 11:02     3.703 kez okundu.    
Michael Jackson’ın Ceketine Servet

Michael Jackson’ın Ceketine Servet

Amerika’nın Beverly Hills eyaletinde düzenlenen bir müzayede de açık arttırmayla satışa sunulan Michael Jackson’ın 1983 yılında Thriller albümüne çektiği klipte giydiği kırmızı- siyah deri ceketi 1,8 milyon dolara Teksas’lı işadamı Milton Verret’e satıldı.

İşadamı yaptığı açıklamada ceketin gelirinin bir kısmının yardıma muhtaç çocuklara ve kalanının da Şambala aslan- kaplan barınağına bağışlanacağını belirtti. Michael Joseph Jackson ‘Pop Müziğin Kralı’ olarak dünya müzik tarihine geçmiş sanatçı, aktör, müzisyen, dansçı ve söz yazarıdır. Afro- Amerikan Jackson ailesi’nin dokuz çocuğundan yedincisiolarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu müzik grubu Jackson 5’te 1964 yılında henüz 6 yaşına iken müziğe başlamıştır. 1979 yılından itibaren milyonlarca satan rekor albümlerle şöhreti yakalayan ve büyük bir servetin sahibi olan sanatçı Off The Wall, Thriller, Bad, Dangerous, HIStory albümleriyle milyonların gönlünde taht kurdu. Dünyanın en iyi dansçıları arasında yer alan ve bu özelliğiyle Guinness Rekorlar kitabında yer alan sanatçı yaşamının son yıllarında skandallarla dünya gündemine oturdu. Üç çocuk babası olan sanatçı 25 Haziran 2009 tarihinde Los Angeles’taki evinde geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata veda etti. Thriller albümü 1982 yılında Michael Jackson’ın sanat yaşamında bir dönüm noktası oldu. Klipte Michael Jackson’ın altına imzasını attığı ‘moonwalk’ ayak kaydırma ile yürüyüş dans figürü birçok genç dansçıya ilham kaynağı oldu. Jackson aynı zamanda dünya starı olarak birçok yardım projelerinde yer aldı. Doğu Afrika ’da açlık nedeniyle sefalet çeken ve yardıma muhtaç çocuklara kendi gibi dünya starı olan birçok ünlü isimle konserler gerçekleştirdi. Sanatçı Lionel Richie ile yazdıkları ‘We Are the World’ adlı parça dünyada en çok satan single eserlerden biri oldu. Yardım konserlerinde Michael Jackson’la beraber Diana Ross, Stewie Wonder, Tina Turner, Cindy Lauper, Ray Charles, Bruce Springsteen, Bob Dylan çalıştı.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.