Mickey Mouse Müzik Festivali Başlıyor.
14 Ekim 2012 Pazar - 10:19     2.893 kez okundu.    
Mickey Mouse Müzik Festivali Başlıyor.

Mickey Mouse Müzik Festivali Başlıyor.

İstanbul Çocuk Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ve ilkini 23 Nisan’da Trump Towers Mall’ın açılışında sergilediği ‘Disney Live! Mickey Müzik Festivali’

13- 14 Ekim 2012 saat 15:00’te Trump Towers AVM ‘Çocuk Katı’ nda  yeniden izleyicileriyle buluşacak. Tüm dünyada sevilerek izlenen Mickey Mouse ve arkadaşları renkli kostümleri, enerjik dansları ve şarkılar eşliğinde herkesi eğlendiriyor. Ünlü şarkıcı Madonna’nın koreografının hazırladığı Disney Live! Mickey Müzik Festivali’nde Beyonce, Baha Men gibi ve ülkemizden ünlü sanatçıların şarkılarının eşliğinde de gösteriler var.  Mickey Mouse, Minnie, Donald, Goofy, Sebastien, Ursula, Ariel, Alaadin ve Cin’i, Buz ve Jessy, Woody karakterlerinin de aralarında olduğu sahne hazırlıkları videosu ile başlayan oyun, oyuncuların da sahnede yer almasıyla başlıyor. Akrobatik hareketler, hip- hop ritmleri, sihirler, uçan halı, reggy ve boogie danslarıyla neşeli, keyifli bir sahne çocuk izleyicileri coşturuyor.  Kalabalık metropolün yaygın popüler mekanlarından AVM’lerin sıkça açıldığı bu dönemde Trump Towers çocuklara yönelik bir çalışma ile alanında farklılık yarattı. 600 koltukla geniş izleyici kapasiteli ‘Çocuk Katı’ nda çocuklar bir çok sürprizle AVM’ de ağırlanacak. Mickey Mouse’un yaratıcısı Walt Disney, 5 Aralık 1901 doğumlu İllinos doğumlu Amerikalı bir yönetmen, yapımcı ve senaristtir. Kardeşi ile Walt Disney Productions’u kurarak, dünyanın en ünlü film yapım şirketlerinden biri haline getirdi. Yedi kez Emmy ödülüne aday olan Walt Disney, Oscar ödülleri tarihine ‘en çok Oscar alan kişi’ olarak geçti. Henüz bu rekorunu kimse kıramamıştır. Walt Disney, farelerden çok korkan bir kişiliği olduğu halde Mickey Mouse ve Disneyland’ı yaratarak, dünyanın en tanınmış çizgi (animasyon) karakterleriyle ölümsüzleşti. Walt Disney, 15 Aralık 1966’da gırtlak kanseri nden öldü. Vasiyeti üzerine cansız bedenini özel yaptırdığı bir tankın içine dondurarak, koydurdu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.