Mızıka Nağmelerinde Edith Piaf
7 Ocak 2010 Perşembe - 11:10     1.536 kez okundu.    
Mızıka Nağmelerinde Edith Piaf

Mızıka Nağmelerinde Edith Piaf

Besteci, müzisyen, iyi bir grup lideri ve solist Oliver Ker Ourio İstanbul Caz Center’de nefis mızıkasıyla Edith Piaf şarkılarını seslendirecek.

Müzikseverleri nostaljinin beyaz kanatlarında uçuracak olan Oliver, Avrupa’nın tanınmış ve dünyanın sayılı mızıka sanatçılarından biri. Hayat öyküsündeki dramı, sanatıyla harmanlayarak, duruşu, duygusallığı, ses tonundaki lirik tınıları ile Fransızca şarkıların en güzel temsilcisi Edith Piaf. O’nu dinlerken zorlu hayatın içindeki duruşunu, gücünü her şeye rağmen yüreğinden çıkarmadığı aşkı, yalnızlığı ve her şeye rağmen kadınlığını duyumsuyoruz şarkılarında. Edith Piaf 1915 doğumlu Fransız çok fakir bir ailenin kız çocuğu. Annesi İtalyan bir sokak şarkıcısı. Babası tarafından sirklerde akrobat olarak çalıştırıldı. 14 yaşında babasıyla sokaklarda şarkı söyleyerek hayatını kazandı. 17 yaşında anne oldu. Çocuğunu henüz 2 yaşındayken ağır menenjitten kaybetti. Gençlik yıllarında geçirdiği trafik kazası ise bedeninde kalıcı bir hasar bıraktı. Alkol kullanımı ise had safhada idi. Hayatında en çok sevdiği, aşkını bir uçak kazasında yitirdikten sonra morfin bağımlısı oldu. 1935 yılında Louis Leplee adlı Fransa’nın önemli bir müzikholün sahibi tarafından keşfedilerek ‘Kaldırım Serçesi’ lakabıyla kariyerine ilk adımlarını attı. 1963 yılında vefat eden sanatçı Fransa’nın müzik tarihinde ölümsüzleşerek gurur kaynağı olmuştur. Yaşamındaki tüm talihsizliklere adeta şarkılarıyla, sesiyle ve müziğiyle meydan okudu. Efsane sanatçıyı 15 ve 16 Ocak akşamı Oliver Ker Ourio’nun hüzünlü mızıkasında yeniden hissedelim.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.