MTV 2010 Müzik Ödülleri adayı Türkiye.
21 Ekim 2009 Çarşamba - 19:38     2.596 kez okundu.    
MTV 2010 Müzik Ödülleri adayı Türkiye.

MTV 2010 Müzik Ödülleri
MTV Avrupa Müzik Ödülleri dünyanın en büyük müzik organizasyonlarının hatırı sayılır çalışmalarından biridir. 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen güzel İstanbul’umuzun, bu yıl önemli bir organizasyona ev sahipliği yapması gündemde.

Ülkemizin tanıtımında da büyük katkı sağlayacak bu önemli projenin hayata geçmesini gönülden diliyoruz. Ve gelişmeleri takip ediyoruz. MTV Ödüllerine layık olmuş çok önemli sanatçılar var bilindiği üzere. Eminem , Britney Spears , Justin Timberlake ,Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park ve Madonna gibi sanatçılar bu ödüllere layık görülenler arasında. Şayet bu dev organizasyon İstanbul’da gerçekleşirse bu dünya starlarının da ülkemize gelmesi ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunması anlamına geliyor.

MTV Müzik Ödülleri 1994 yılında, Berlin’de başladı. Bugün 17 yaşına basmış olan organizasyon Paris, Milano, Londra gibi Avrupa’nın gözbebeği şehirlerde başarıyla gerçekleşerek tüm dünyanın dikkatlerini bir anda üzerlerine çektiler. MTV Türkiye Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz proje üzerinde yoğun emek sarfettiklerini ve bunun karşılığını organizasyonun İstanbul’da kusursuz şekilde gerçekleştirerek alacaklarını belirtti. Hollanda ve Yunanistan’da projenin talibi olduğu gelen haberler arasında. Ve yine yürekten dileğimiz ülkemizin nadide şehri İstanbul’un bu maratonda öne çıkmasıdır. MTV Ödül organizasyonunda her sene bir ünlü sunuculuk yapmaktadır. Geçen senelerde Tom Jones Berlin’de, Robbie Williams Londra’da, Christina Aguilera Edinburg’ta ve geçtiğimiz yıl Liverpool’da Kate Perry gibi ünlüler sunuculuk görevini üstlenmişlerdir. Kate Perry’nin sunuculuk yaptığı organizasyonda Beyonce, Estelle, Kid Rock, Pink, Tiziano Ferro, Perez Hilton ve daha adını sayamadığımız ünlüler de sahne almış ve VIP seyirci koltuklarında yerlerini almışlardır. Ülkemizin ve İstanbul’un tanıtımını yapacak olan dev organizasyon tüm dünyada canlı yayınlanacak ve 500 milyon haneye ulaşacak büyük bir çalışmadır. Bir gün sürecek olan organizasyon için tam 6 ay promosyon ve ön çalışma yapılmaktadır. Avrupa Müzik Ödüllerinin yapıldığı şehre maddi katkısının ise milyonlarca dolara ulaştığı bilinmektedir. Yabancı ortaklar ve MTV’nin harcamaları, şehrin tanıtım programları, yabancı medyanın yıldızlarla röportajları, konaklamalar, yiyecek, ulaşım gibi tüm hizmet sektörlerine aktarılmaktadır. Avrupa Müzik Ödülleri, oylaması ve tüm organizasyon tam 30 milyon sayfa web haberi ve bu sayfalara 20 milyon ziyaretçiyi de beraberinde getirmektedir. Dileğimiz bu heyecanı hep birlikte ülke olarak yaşamak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.