Müziğin Ağırbaş’ları Sahnede
18 Ağustos 2010 Çarşamba - 10:50     2.488 kez okundu.    
Müziğin Ağırbaş’ları Sahnede

Müziğin Ağırbaş’ları Sahnede

Sonbaharın teslim aldığı ılık rüzgarlarda Boğaz’ın muhteşem manzarasının romantizminde iki keyifli ses, iki keyifli yorumcu Bülent Ortaçgil ve Zuhal Olcay unutulmaz şarkılarıyla 24 Eylül 2010 Cuma akşam saat 21:00’de hayranlarıyla bir arada olacaklar.

Orkestrada müziğin duayenlerinden, ‘ağırbaşlar’ından, orkestracılığa yıllarca emeğini vermiş değerli müzisyenlerden bas gitarda Birol Ağırbaş, perküsyon grubunda Gürol Ağırbaş, davulda Cem Aksel ve tuşlularda Baki Duyarlar ve yaylı quartet sanatçılara eşlik edecekler. Sanatçı Zuhal Olcay (İşanç) 1958 yılında İstanbul’da Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Babası berber Cevat İşanç, annesi ise ev hanımı Süheyla İşanç’tır. Konservatuarda piyano hocası olan teyzesinin teşvikiyle Ankara’da tiyatro eğitimi alan sanatçı 1976 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’nın yüksek lisans programını bitirdi. Aynı yıl okul arkadaşı ve sanatçı Selçuk Yöntem’le evlendi. Üç yıl süren evliliği döneminde bir yıl Londra’da eğitimine devam etti. Eşinden ayrıldıktan sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlayan sanatçı aynı yıl ikinci evliliğini gerçekleştirerek 1981 yılında kızı Ceren’i dünyaya getirdi. 1983 yılından itibaren çeşitli TV yapımlarında yer aldı. Sönmüş Ocak, Parmak Damgası gibi filmlerle ve film festivallerindeki ödüllerle tanınmaya başladı. Tiyatro oyunculuğunu da sürdüren sanatçı 1986 yılında Avni Dilligil Tiyatro ödülü, 1988 yılında Ankara Sanat ödülünü aldı. 1989 yılında sahneye konan ‘Evita’ müzikalinde başrol oynadı. Başarılı sinema ve tiyatro kariyerinin ardından şarkıcılık kariyerindeki ilk adımını Onno Tunç’un bestesi olan ‘Dünden Sonra Yarından Önce’ile başarıyla gerçekleştirdi. 1989 yılında ‘Sahte Cennete Veda’ filmiyle Almanya’da düzenlenen Altın Film Şeridi ‘En İyi Kadın Oyuncu’ödülüne layık görüldü. 1992 yılında hayatını sanatçı Haluk Bilginer’le Londra’da birleştiren ve üçüncü evliliğini yapan Zuhal Olcay eşiyle ortak bir tiyatro sahnesi açarak yeni ve genç oyunculara imkan sağlayarak yeni tiyatro repertuarlarına yer verdiler. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi Oyuncusu’, siyasi faaliyetler ve ardından Bakırköy Belediye Başkanlığı’na adaylık teklifi, Bülent Ortaçgil ve Vedat Sakman’la devam eden müzik kariyeri sanatçının yaşamına sığdırdığı ve halen devam ettiği başarıyla dolu uğraşılarındandır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.