Müziğin Dokunduğu Yaşamlar
11 Aralık 2009 Cuma - 11:20     2.292 kez okundu.    
Müziğin Dokunduğu Yaşamlar

Müziğin Dokunduğu Yaşamlar

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 11 Aralık saat 10.00- 15.00 Bayrampaşa Kültür Merkezi’nde Cem Mansur’un konser ve söyleşini ‘Müziğin Dokunduğu Yaşamlar’da izleyebilirsiniz.

Cem Mansur 1957 doğumlu. Mühendislik eğitimini müzik tutkusuna feda ederek başarılı bir sanat çizgisi yakalayan sanatçı İngiltere Kraliyet Akademisi Piyano ve Solfej bölümünü bitirmiş. Ardından City Üniversitesi ve Guildhall Müzik Okulunda armoni, çalgı eğitim, orkestra şefliği bölümlerinin eğitimlerini almıştır. 1979 yılında Londra St.James Oda Orkestrası’nı kurup çalıştırarak kariyerinde ilk adımı atmıştır. Sadler’s Wella Tiyatrosu’nda bir çok opera eserinde orkestra şefliği yapan sanatçı ‘ Figaronun Düğünü ’ operasında büyük beğeni toplamıştır. 1982 yılında ABD’de Los Angeles Filarmoni Enstitüsü’nde Leonard Bernstein’in workshoplarına katılan sanatçı aynı yıl ‘Ricordi’ şeflik ödülüne layık olmuştur. 1984 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestra şefliği görevini getirilmiş, uzun bir müddet bu görevde çalıştıktan sonra İngiltere’de başarılı bir çok çalışmaya imza atmıştır. 1998 yılından bu yana Akbank Oda Orkestrası şefliği yapan sanatçının bugün Bayrampaşa Kültür Merkezi ’ndeki çalışmasında deneyimlerini, başarılarını, usta müzisyenliğinin kendisine kattığı tecrübeleri ilgi ve heyecanla izleyelim.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.