müzik ruhun gıdasıdır.
18 Ekim 2009 Pazar - 16:49     3.670 kez okundu.    
müzik ruhun gıdasıdır.

Müzik ruhun gıdasıdır.
Artık psikoloğa gerek yok, çünkü ‘İyileştiren şarkılar’ CD halinde piyasaya çıktı.

Kendi mesleğini, müzisyenlere kaptıran bir psikolog Cenk Erdem. Albümün yaratıcısı Cenk Erdem çalışmasını teyzesi merhume Semiha Çiçekseven ‘e ithaf etti. Albümün kapağını erkek kardeşi Can Erdem yarattı. Albümde Amy Winehouse dan, Sting’e, Shania Twain’den Suzanne Vega ya kadar önemli isimlere ve sevilen şarkılarına yer verilmiş.Topkapı Müzik’ten çıkan albüm ‘İyileştiren Şarkılar’ olma özelliğiyle arşivlerimizden, kendimizi stresli, mutsuz hissettiğimiz anda dinlemek üzere çıkıyor.
Psikolog Cenk Erdem: Boğaziçi Ünviversitesi Psikoloji ve Rehberlik- Danışmanlık bölümünü birincilikle bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV bölümünde yüksek lisans yaptı. Cerrahpaşa Çocuk Kliniğinde 4 yıl psikolog olarak çalıştıktan sonra, 2004 yılında Houston’da, Teksas Çocuk hastanesinde Oyun Terapisi eğitimi alarak, dalında TV programcılığı yaptı.Uzmanlığı dalında radyoculuk, basın danışmanlığı ve televizyonculuk uğraşlarının ardından üniversiteler ve özel seminerlerde iletişim üzerine çalışmalar yaptı. Hobileri arasında DJ’likte bulunan Cenk Erdem halen çeşitli firmaların özel gecelerinde sunucu-DJ olarak sahne almaktadır.
Şarkıları sadece şarkıcılar söylemez. Şarkı söylemek bir sesleniştir. Bir iletişim, ulaşma aracıdır. Gerek ülkemizde, gerek tüm dünyada insanlığın özgür sesi şarkılardır. Doğru şarkı söylemek, doğru nefes almaktan geçer. Doğru nefes almak ise beyin dahil tüm organları yıkamak anlamına gelen bir sistemdir. Bu sistemin adına Diyafram Sistemi adı verilir. Diyaframa hakim olarak, iyileştiren şarkıları söylerseniz daha iyi olabilirsiniz. Bizden söylemesi…

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.