» Müzik Tarihi
[ 25 Eyl 2009 | 7.188 kez okundu. ]
Roma ve Bizans Müziği

ROMA VE BİZANS MÜZİĞİ

Roma döneminde müziğe oldukça önem verilmiştir. Roma’da zenginler ve asiller müzik koruyucuları olarak öne çıkmışlardır.

[ 9 Eyl 2009 | 8.354 kez okundu. ]
Anadolu da Müzik

ANADOLU’DA MÜZİK

Anadolu müziği çeşitli arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkan bulgular aracılığı ile bilinir. Enstrümanlar ilkel ve gelişmemiştir.

[ 9 Eyl 2009 | 14.518 kez okundu. ]
Çin ve Eski Yunan Müzik Tarihi

ÇİN MÜZİĞİ
En eski ve köklü kültür olan Çin kültürü içinde gelişen müzik duyguları ortaya sermekteki başarısı ile dikkat çeker. Genel anlamıyla Çin kültüründe müzik kalbin sesi, doğanın yansımasıdır.

[ 9 Eyl 2009 | 14.218 kez okundu. ]
Mısır ve Hint Müziği

MISIR MÜZİĞİ

Mısır uygarlığının müziğe verdiği önem tüm tüm açıklığı ile ortadadır.

[ 9 Eyl 2009 | 9.351 kez okundu. ]
İlk Uygarlıklarda Müzik

Mezopotamya civarında gelişen Sümer, Babil, Asur gibi uygarlıklar gelişirken müziği de kendi kültürleri içinde geliştirmişlerdir.


Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.