Müzikte Sınır Tanımayanlar
7 Aralık 2010 Salı - 15:18     1.831 kez okundu.    
Müzikte Sınır Tanımayanlar

Müzikte Sınır Tanımayanlar

20.yüzyılda yeni bir müzik tarzı‘klasik crossover’ başyapıtlarını vererek geniş kitlelerin kabul gördüğü yeni bir müzik akımı haline geldi. Dünya çapında tanınmış sanatçılar ‘crossover müzik’ dalında farklı yorumlar ve birbirinden keyifli yapıtlarla bu müziğin popüler hale gelmesine sebep oldular.

İlk örneklerini İstanbul’da Crossover Klasik Crossover Festivali’nde 18 – 21 Aralık 2010 tarihleri arasında müzikseverlere sunacak olan crossover’ın seçkin sanatçıları İstanbul Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre Sarayı’ında bir araya gelecekler. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesi destekli çalışmanın sanat yönetmeni Serhan Bali Avrupa ve Amerika’dan gelen önemli müzisyenler i ağırlayacak. Festival içeriğinde klasik müzik bestelerini, yeni sound’da ciddi ve kaliteli müzik yapan yaratıcı genç kuşağın yorumundan dinleyeceğiz. 18 Aralık 2010 akşamı saat 21:00’de festivalin açılışında dünyaca tanınmış ikili Fuse grubu bir milyon sterlin değerindeki kemanlarıyla bambaşka lezzetlerde ve tınılarda çalacaklar. Grubunu solistleri Linzi ve Ben gittikleri her ülkede pop starları aratmayacak ihtişamda karşılanıyorlar. 20 Aralık 2010 Pazartesi günü festivalin konuğu Quartet San Francisco klasik müziği, başka müzik tarzlarında harmanlayıp müzikseverlerin zevkine sunacaklar. Latin, tango, caz, pop, funk müziğini başarıyla icra eden grup bu geniş yelpaze içinde dinleyenlerini büyüleyecek. 21 Aralık 2010 Salı günü ise Crossover Festivali AHN Trio konseriyle bitiyor. Koreli üç kızkardeşten oluşan grup oda müziğine yepyeni bir hava katmış ve dünya çapında beğenilerek izleniyorlar. Profesyonelliğe adımlarını 1979 yılında atan grup, müzik otoritelerinden de hep tam puan alıyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.