Natalie Cole İstanbul Konseri
21 Temmuz 2010 Çarşamba - 10:30     2.155 kez okundu.    
Natalie Cole İstanbul Konseri

Natalie Cole İstanbul Konseri

Cazın ve romantik müziğin ‘Çikolata Renkli Şarkıcısı’ , ‘Pamuk Sesli Sanatçısı’ Nat King Cole dinleyerek büyüyen nesil büyük sanatçıyı unutulmazlar arasına aldı.

O neslin çocukları da Nat King Cole’ün pamuk sesini dinleyerek büyürlerken bir yıldız daha doğdu. Sanatçının ölümsüz ‘Unforgattable’ şarkısında bir pamuk ses daha eşlik ediyordu büyük sanatçıya. O ses kızı Nathalie Cole’ün sesiydi. Bugün babasının ekolünden yürüyerek sanatıyla, sesiyle, fiziğiyle ve 8 Grammy ödülüyle kadın caz sanatçıları arasında müzik dünyasında babasının tahtının yanında yer aldı. 31 Temmuz 2010 Cumartesi saat 20:00’de Fenerbahçe True Blue’da sahne alacak. Nathaniel Adams Coles 1919 yılında Amerika’da Alabama eyaletinde dünyaya geldi. Ünlü sanatçı caz müzisyeni, caz piyanisti, besteci ve söz yazarı olarak tanındı. Babası din adamı, annesi ise kilise orgcusu idi. 12 yaşına kadar müzik eğitimini annesinde alan Cole caz müziğinin yanı sıra iyi bir Rachmaninoff ve Bach yorumcusu idi. İlk canlı performansını henüz dört yaşındayken gerçekleştirdi. Şikago’da yaşadıkları yıllarda çeşitli caz klüplerinde dönemin önemli caz ustaları nı dinleyerek etkilendi. 1930 yılında ‘Nat Cole’ adıyla profesyonel kariyerine ilk adımlarını attı. Çok parlak ve başarılı sahne çalışmalarının ardından ‘King’ takma ismi Nat Cole adına eklenmiş oldu. Uzun bir dönem ünlü Broadway Tiyatrosu’nda piyanistlik yaptı. 1965 yılında akciğer kanserinden vefat eden sanatçının L.O.V.E albümü ölümünden sadece 2 ay önce piyasaya çıktı. Ölümünden sonrada uzun yıllar sanatçının şarkıları Billboard listelerinde ön sıralarda yer aldı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.