Nil İklim Değişikliğine Karşı
14 Ekim 2010 Perşembe - 10:59     1.886 kez okundu.    
Nil İklim Değişikliğine Karşı

Nil İklim Değişikliğine Karşı

Türkiye’deki İklim Değişikliği sorununa dikkat çekmek ve mücadelesi için destek vermek amacıyla Nil Karaibrahimgil 15 Ekim 2010 Cuma günü Suada Club’te WWF- Türkiye Platformu İklim Değişikliği Mücadelesi yararına konser verecek.

 Dünyanın sorunu olan iklim değişikliği konusuna herkesin dikkatini çekmek ve küresel doğal örtünün zarar görmesini engellemek amacıyla yola çıkan WWF- Türkiye’ye sanatçı Nil Karaibrahimgil’de destek veriyor. Konser öncesi doğanın dengesini bozan etkenleri ve iklim değişikliğini konu eden makyaj ve kostümlerle fotoğraf çalışması yapan sanatçı, sahne hazırlığını yine aynı konu üzerinde vurgu yapacak şekilde hazırlıyor. Dünya Doğayı Koruma Vakfı yada kısa adıyla WWF, 1961 yılında doğanın zarar görmemesi ve oluşan zararları ortadan kaldırmak için kurulmuş uluslar arası sivil toplum örgütüdür. WWF tüm dünyada toplam 2000’in üzerinde koruma projesi ile 4000 kişilik kadrosu dünyanın en büyük çevre örgütüdür. Kuruluş amacı itibariyle dünya üzerindeki doğal bozulmaların önüne geçmek iklim değişikliği, sürdürülebilirlik, denizler, tatlı sular, ormanlar ana başlığıyla konularında uzman kişiler ve gönüllülerin desteğiyle büyük bir platform oluşturmaktadırlar. Kuruluşun kurumsal ilkelerinde bağımsız olarak hiçbir siyasi etkinin altında kalmadan çalışmak, en gelişmiş bilimsel verilerle sonuca gitmek, kapasiteyi geliştirmek amacıyla eğitim çalışmaları yapmak, hükümetler, sivil toplum kuruluşları, iş hayatı, mahalli topluluklar ile amaca uygun işbirlikleri sağlamak, düşük maliyetle masraf ve özel gereksinimleri en aza indirgeyerek hizmete katkıda bulunmak yer almaktadır. Doğal Hayatı Koruma Vakfı, ülkemizde 1996 yılından itibaren çalışmalarına Doğu Karadeniz Havzası, Küre Dağları, Kafkasya, Susurluk Havzası, Konya Kapalı Havzası, Kaş, Akyatan, Küreli projeleriyle devam etmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.