Nilüfer Verdi
5 Ekim 2010 Salı - 14:43     12.808 kez okundu.    
Nilüfer Verdi

Müzikle ilgili bir ailenin ferdi olan Nilüfer Verdi İstanbul doğumludur. Babası ve ağabeyinin vurmalı çalgılar ve davul çaldığı bir ortamda büyümüş ve çok küçük yaşlarda özel piyano dersi almıştır.

Liseyi bitirdikten sonra müzik hayatı ve eğitimi New York’taki New School’da ve ardından Boston’daki ünlü müzik okulu Berklee College of Music’te devam etmiştir. Bu okullarda Jack Reilly, Bob Winter, Ray Santisi, Billy Pierce gibi hocalardan piyano, kompozisyon ve harmony dersleri almıştır.

Nilüfer verdi ülkemizin ilk kadın caz piyanisti olarak dikkat çekmiş, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında birçok festivalde Türk ve yabancı sanatçı yla çalmıştır. Yapı Kredi Akbank, Kuşadası, Bilsak, Afyon, Boğaziçi ve İstanbul festivallerinde sahne alan sanatçı, Houston Fest, Port Heron Fest gibi çok sayıda uluslararası etkinliğe de katılmıştır.Çin Halk Cumhuriyeti de dahil olmak üzere bir çok ülkede turnelere katılmış olan Nilüfer verdi 1997 senesinde ilk albümü olan Mânâ’yı yayımlamıştır. Bu albümde Neşet Ruacan’ın yanı sıra Ariel Hoenig ve John Ormond yer almıştır. Albümdeki dokuz eserin yedisi Nilüfer Verdi imzasını taşımaktadır. Sanatçı özellikle Kanada’da büyük ilgi görmüştür. Nilüfer Verdi’nin ikinci albümü ise İzhar adını taşımakta olup kendisine Bu albümde Kamil Özler, Kağan Yıldız ve Nedim Ruacan eşlik etmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.