Ömür Boyu Başarı Grammy’si Julie Andrews’e
13 Şubat 2011 Pazar - 19:02     2.856 kez okundu.    
Ömür Boyu Başarı Grammy’si Julie Andrews’e

Ömür Boyu Başarı Grammy’si Julie Andrews’e

Dünyanın en önemli sanat ödüllerinden Grammy ‘Gramafon Ödülü’ 53.yılında ünlü şarkıcı, film yıldız Julie Andrews ‘Ömür Boyu Başarı’ Grammy’sine hak kazandı.

 75 yaşındaki başarılı sanatçı Julie Andrews 1965 yılında önemli müzikal filmlerinden biri olan ‘Sound of Music’ (Neşeli Günler) ve kendisine 1964 yılında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü kazandıran Marry Poppins filmleriyle unutulmaz sanatçılar arasına girdi. ‘Sound of Music’ filminde İkinci Dünya Savaşı öncesinin Avusturya’sını anlatan filmde Julie Andrews mükemmel başrolüyle, Amerikalı besteci Richard Rogers’in müzikleri ve Oscar Hammerstein’ın şaheser sözleriyle unutulmaz bir şahesere imza attılar. ‘Sound of Music’ filminin yönetmeni Robert Wise 1961 yılında yönettiği ‘Batı Yakası’nın Hikayesi’ filminde olduğu gibi ‘En İyi Yönetmen Oscar’ını kazandı. Filmde Julie Andrews çocukları mest eden yeteneğiyle 1966 yılında 5 Oscar aldı. Ve filmin Amerika’da özel arşivlerde kültürel ve tarihi sanat eseri olarak korunmasına karar verildi. Oscar ödülleri diğer adıyla Akademi Ödülleri dünyanın en önemli film ödülleridir. 1929 yılında Los Angeles’ta verilmeye başlanan ve törenleri her yıl Şubat ayında gerçekleşir. Oscar ödülünü temsil eden Oscar heykelciği bir film makarası üzerinde elinde kılıçla duran şövalye figürüdür.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.