Ozzy Osbourne’un Dönüşü
7 Ağustos 2010 Cumartesi - 09:57     2.632 kez okundu.    
Ozzy Osbourne’un Dönüşü

Ozzy Osbourne’un Dönüşü

Her şarkısı hit olan, albümleri aylarca liste başlarından düşmeyen, Ozzfest çalışması ile desteklediği müzik gruplarıyla dikkati çeken, müthiş performansı ve 50 yıllık başarılı müzik geçmişiyle Ozzy Osbourne Türkiye’deki sevenlerini fazla bekletmeyecek.

30 Eylül 2010 Perşembe akşam Kuruçeşme Arena’da saat 20:00’de konser verecek olan sanatçı Sony Music’ten çıkardığı 10.stüdyo albümü olan ‘Scream’den ve eski albümlerinden şarkılar söyleyecek. Heavy Metal müziğinin dev isimlerinden Ozzy Osbourne 3 Aralık 1948’de İngiltere’nin Birmingham şehrinde dünyaya geldi. Henüz çocuk yaşlarda iken metal müziğe ilgi duyan Ozzy, çeşitli gruplar kurarak çalışmaya başladı. Ancak kısa süren işleri ve çabuk dağılan grupları yüzünden işlerinde dikiş tutturması bir hayli uzun zaman aldı. Heavy metal tarihinin ilk önemli gruplarından biri olan Black Sabbath’ta vokal olarak çalıştı. 1981 yılında ‘Blizzard of Ozz’ albümüyle ilk çıkışını gerçekleştirdi. Albümün başarısı ve sahne performansı büyük ilgi çekti. Sahnedeki gizemli ve büyüleyici havası izleyicisini hemen etkisi altına alıyor adeta hipnotize ediyordu. İlk albümünde yürek yüreğe çalıştığı 26 yaşındaki gitarcısı Randy Rhodes’ın uçak kazası nda yaşamını yitirmesi Ozzy’i ruhi sarsıntılara itti. Ancak turne çalışmaları bir hayli yoğunlaşan sanatçı 1982 yılında grubunu yenileyerek yoluna devam etme kararı aldı. 1986 yılında ikinci albümü ‘The Ultimate Sin’albümünü çıkaran Ozzy, genç arkadaşını yitirmenin ve başarılarının getirdiği gerginlikle başladığı alkol sorunu ile mücadele etti. Büyük yeteneği, müthiş performansı, çalışkanlığı 1994 yılında Grammy ödülünü beraberinde getirdi. Birçok grup oluşturan ve başarılı çalışmalara imza atan Ozzy’den ayrılan hiçbir müzisyen sanatçıdan ayrıldıktan sonra aynı başarılı performansı yakalayamadılar. MTV’de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran ve Ozzy’nin aile hayatını konu alan sitcom ‘The Osbournes’u tüm dünya bugün ilgiyle izliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.