Parlayan Minik Yıldız Doğa Altınok’un Milli Reasürans Konseri
28 Mart 2013 Perşembe - 11:24     2.756 kez okundu.    
Parlayan Minik Yıldız Doğa Altınok’un Milli Reasürans Konseri

Parlayan Minik Yıldız Doğa Altınok’un Milli Reasürans Konseri

Donizetti Müzik Ödülleri’nde geçtiğimiz yıl 17 yaş altında ‘En İyi Müzisyen’ seçilen Çukurova Devlet Konservatuarı öğrencisi Doğa Altınok 16 Nisan 2013’te Milli Reasürans’ta İş Sanat’ın sunduğu ‘Parlayan Yıldızlar’ da ve 23 Nisan 2013’te Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile Antalya’da birer konser verecek.

Çukurova Devlet Konservatuarı’nda Slava ve Daniya Kaynova’nın öğrencisi olan Doğa Altınok’un babası Uğur Altınok kızının müzikal yeteneğini henüz 2,5 yaşındayken keşfetmiştir. Kendisi de çok güzel şarkı söyleyip, gitar çalan ve henüz 10 yaşındayken virtüoz derecesinde mandolinle büyük konserler veren bir müzik aşığıdır.  Küçük keman sanatçısı 16 Nisan 2013’te Milli Reasürans’ta gerçekleştireceği konserde Mozart, Bartok ve Rachmaninov’un bestelerine yer verecek. Anne ve babasının desteğiyle 7 yaşında Çukurova Devlet Konservatuarı Yarı zamanlı Keman bölümü ne giren Doğa Altınok 2012 yılında Donizetti Müzik ödülüne layık görülmüştür. Doğa Altınok geçen yıl Kasım ayında ‘Moskova Dostlarıyla Buluşuyor’ festivali için Vladimir Spivakov tarafından Moskova’ya davet edilmiştir. Moskova’daki 13. Fındıkkıran Uluslararası TV Müzik Yarışması’na bir DVD gönderen Doğa Altınok, davet edilen 16 yarışması arasında Moskova’ya gitmiştir. Spivakov’un jüri koltuğuna oturduğu Çaykovski Konser Salonu’nda 9 yarışmacı arasından dördüncü seçilen minik yıldızımız bir yandan da Arjantin’de gerçekleştireceği konser için hazırlıklarını sürdürmektedir. Buenos Aires’te gerçekleşecek ‘Iguazu En Concierto’ adlı uluslararası festivalde Doğa Altınok Adana String Quartet’le birlikte çalacak. Latin Grammy ödülü sahibi Profesör Andrea Merenzon tarafından festivale davet edilen Doğa Altınok ve beraberindeki Umay Açanal, Deniz Şensoy ve Ülker Tümer  27 Mayıs- 1 Haziran 2013 tarihleri arasında 5 kıtadan gelen 700 genç müzisyenle beraber aynı heyecanı paylaşacak. Keman çalmayı ve sahnede olmayı çok sevdiğini belirten Doğa Altınok en büyük hayalinin bir gün bir Stradivarius kemanla çalmak olduğunu belirtmiştir. Güher- Sühel Pekinel Kardeşler’in ‘Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler’ projesi seçmelerine davet edilen Doğa Altınok, Boğaziçi Üniversitesi Albert Hall’de yapılan seçmelerde başarılı olmuştur. Eylül 2013’ten itibaren Tüpraş firması sponsorluğunda Güher Süher Pekinel ve eğitmenleri Slava – Daniya Kaynova’nın yönlendirmeleriyle gelecek planlarını yapan küçük yıldız İngilizce ve Rusça eğitimlerine de hızla devam etmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.