Patricia Kaas Konseri İstanbul Life Park’ta
26 Mayıs 2013 Pazar - 14:43     2.048 kez okundu.    
Patricia Kaas Konseri İstanbul Life Park’ta

Patricia Kaas Konseri İstanbul Life Park’ta

Fransızların Diva’sı Patricia Kaas, efsanevi Fransız şarkıcı Edith Piaf’ın şarkılarıyla dolu repertuarla konser için ülkemize geliyor.

16 Haziran 2013 Pazar günü saat 21:00’de İstanbul Life Park’ta hayranlarıyla kucaklaşacak olan sanatçı 13 yaşında müzik yaşamına başladı. 2009 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda 8.olan sanatçı ilk albümüyle Fransa, İsviçre ve Belçika’dan platin plak ödülleri almıştır. 2002 yılında sinema deneyimi olan sanatçı başrollerini Claudia Cardinale ve Jeremy Irons gibi ünlü Holywood yıldızlarıyla paylaştığı ‘And Now.. Ladies and Gentlemen’ filmiyle dikkat çekmiştir. Ülkemizde ‘Bir Kadın, Bir Erkek’ olarak yayına giren filmin İngilizcesi ‘Ve Şimdi.. Bayanlar, Baylar’ sanatçının ilk ve tek filmidir. Sıradışı bir aşk öyküsünün anlatıldığı filmde çok ünlü bir mücevher hırsızı ve kılık değiştirmede uzman olan Valentin (Jeremy Irons)’in hayatını sorgulamak ve geçmişte yaptıklarını unutmak için çıktığı yat yolculuğu anlatılmaktadır. Akdeniz sahillerini gezmek üzere yola çıkan Valentin, hafızasıyla sorunu olan eski sevgilisi Jane (Patricia Kaas)’la karşılaşır. En yakın arkadaşlarından birine kaptırdığı caz şarkıcısı Jane’i Fas’ta bir otelde şarkı söylerken bulan Valentin çok mutlu olur. Patricia Kaas’ın başrolünü oynadığı bu film Fransa, Fas ve İngiltere’de çekilmiştir. Filmin ilk gösterimi ise Cannes Film Festivali’nde gerçekleşmiştir. Fas Krallığı, Akdeniz’den, Atlas okyanusu’na kadar kıyı şeridi bulunan bir Kuzey Afrika ülkesidir. Afrika kıtasında bulunduğu halde Afrika Birliği’ne üye olmayan tek Afrika ülkesidir. Fas topraklarına ilk yerleşim Cilalı Taş Devri ’nde olmuştur. Moritanya olarak anılan topraklarda ilk olarak Berberiler yaşamaya başlamıştır. Fenike’den gelen tüccar kolonilerinin keşfiyle Roma İmparatorluğu’nun ilgisini çeken Fas 5.yüzyılda Roma ve Bizans’ın hükümranlığında kalmıştır. 7.yüzyılda güçlenen İslam ordusu Fas’ı fethederek 700 yıl Arap kültürü, gelenekleri ve dini etkisi altında bırakmıştır. 15.yüzyıldan itibaren Portekiz ve Osmanlı saldırı ve istilalarına uğrayan Fas, Fransa ve Almanya arasında ciddi bir krize sebep olmuştur. Bu krizin sonunda Fes Antlaşması ile Fransa’nın sömürgeliğine verilen Fas, uzun süre Fransız egemenliği altında kalmıştır. Bu nedenle resmi dili Arapça olarak tanınan  ülkenin devlet daireleri nde Fransızca konuşulmaktadır. İspanya egemenliği altında kalan Fas’ın kuzey kesiminde İspanyolca dili de yaygındır. Akdeniz’e özgü bitki örtüsüne sahip olan Fas, çölleşme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Ormanlık alanlardaki 1500 türden fazla bitki yok olmuştur. Su kaynakları dünya ortalamasına göre orta- zayıf olarak belirlenen ülke ekonomisi Afrika ülkeleri arasında 5.sıradadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.