Pavarotti’nin Ölümünün İkinci Yıldönümü
28 Ağustos 2009 Cuma - 15:47     4.285 kez okundu.    
Pavarotti’nin Ölümünün İkinci Yıldönümü

Ünlü italyan tenor Luciano Pavarotti İtalya’ nın Modena şehrinde anılacak. İkinci ölüm yıldönümü etkinlikleri 6 Eylül 2009′da sanatçının doğum yeri olan İtalya’ nın Modena şehrinde düzenlenecek.

 Modena’ da bulunan Piazza Grande’de 21.15′ de “Pavaortti ne cuore” ismiyle açıkhava konseri verilecek. Konsere katılım ücretsiz olacak. Konserde Giordano, Puccini, Saint-Saens, Leoncavallo, Verdi ve Donizetti eserleri seslendirilecek. Konserde Pavarotti’nin eski öğrencileri, Luciano Pavarotti Şan Yarışması’nda dereceye girenler ve sanatçının cenaze töreninde de söyleyen Soprano Raina Kabaivanska  sahne alacak.

 

 1935 yılında İtalya’da doğan Luciano Pavarotti modern opera nın en önemli sanatçılarındandı. Genç yaşta bir şarkı söyleme yarışmasında birinci olarak opera dalında ilerlemeye başladı. Başarılı sanatçı bir çok ülkede konserler verdi. Modena ve savaştan sonra Bosna’da Pavarotti Müzik Merkezi adında bir okul açtı. Bu yüzden Saraybosna şehri sanatçıya fahri hemşehrilik ödülü verdi. 

İtalyan tenor, pankreas kanserine yenik düşerek 6 Eylül 2007 tarihinde hayatını kaybetti.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.