Perküsyon
2 Eylül 2009 Çarşamba - 17:42     11.804 kez okundu.    
Perküsyon

Perküsyon geçmişi en eskilere uzanan bir müzik aleti olup genellikle ahşap silindirlerin uçlarına hayvan derileri gerilmesi ile oluşur. Modern çalgılarda hayvan derisinin yerini plastik suni deriler almıştır.

Tammamiyle ahşap, metal ya da camdan üretilmiş modern perküsyon örnekleri ile zilli perküsyon da günümüzde kullanılmaktadır.

 
İMA’da perküsyon dersleri gruplara yönelik olarak yapılmaktadır. Ritim duygularını geliştirmek isteyen müzisyenler ve hoşça vakit geçirmek isteyen herkes perküsyon dersi alabilir. Perküsyon kursu almak ve  perküsyon aletleri hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler lütfen İMA uzmanlarıyla konuşarak bilgi alınız.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.