Pet Shop Boys Haziran’da İstanbul’a Geliyor.
25 Nisan 2013 Perşembe - 10:28     2.318 kez okundu.    
Pet Shop Boys Haziran’da İstanbul’a Geliyor.

Pet Shop Boys Haziran’da İstanbul’a Geliyor.

Elektro dans müziğinin öncü ikilisi ünlü efsanevi İngiliz grup Pet Shop Boys 26 Haziran 2013 Çarşamba günü Life Park’ta müzikseverlerle bir arada olacak.

Otuz yılı aşkın müzik kariyerlerinde popülaritesini asla yitirmeyen ikili ‘Its a Sin’, ‘Heart’, ‘West and Girls’ gibi klasikler arasına girmiş şarkılarını da izleyenlerle canlı canlı paylaşacaklar. İngiltere’de 2 altın, 8 platin, 4 gümüş albüm sahibi olan grup 6 kez de Grammy ödüllerine aday olarak gösterilmiştir. Dünya turnesi kapsamında ‘The Electric’ başlığıyla yola çıkan Pet Shop Boys dünya çapındaki en yüksek satış grafiğini yakalayarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmışlardır. Modern dans müziğini pop müzikle harmanlayarak ritimlerle bir tarz yaratan grup 1981 yılında Londra’da kurulmuştur. Vokalde Neil Tenant, mimarlık öğrencisi klavye çalan Chris Lowe ile bir araya gelerek ortak müzik zevklerinden oluşan bir grup oluşturmuşlardır. Grup adını bir evcil hayvan mağazasında çalışan ortak arkadaşları anısına Pet Shop Boys olarak koymuşlardır. 1984 yılında şarkıları ‘West End Girls’ ile ülkelerinde ve ABD’de liste başı oldular. İlk albümleri ‘Please’ içinde yer alan iki hit şarkıyla dünya listelerinde en üst sıralarda yer almışlardır. 1987 yılında kendilerine ‘süper grup’ sıfatını kazandıran ‘Its a Sin’ isimli parçaları İngiltere listelerinde 2., ABD’de 4. Sırada yer almış haftalarca listelerdeki yerlerini korumuştur. Ünlü şarkıcı Dusty Springfield’le yaptıkları ‘What Have I Done to Deserve This’ isimli şarkıyla dünya listelerinde 2. sıraya yerleşmişlerdir. Bu çalışma Dusty Springfield’in müzik kariyerinde de yeni bir sayfa açmıştır. Ertesi yıl çıkardıkları ‘Domino Dancing’ single’ı ile ABD’de bir numara olan grubun 1993 yılında çıkardığı ‘Very’ isimli albüm o güne kadar yaptıkları en iyi albüm çalışması olarak nitelendirilmiştir. Doğal yaşamda kendi yiyeceğini, barınağını bularak, düşmanlara karşı kendi savaşımını veren ve soylarını sürdüren hayvanların bir kısmı insanlar tarafından evcilleştirilerek yaşam alanlarına sokulmuştur. Hayvanları evcilleştirme esasen tarih öncesi devirlere kadar dayanmaktadır. Özgür ve yabani hayat süren hayvanlar insanlar tarafından tutsak edilmişlerdir. Beslenmeleri sağlanan hayvanların tutsak edilmesinin başlıca nedeni et, süt, yumurta, deri, boynuz ve tüylerinden yararlanmak olmuştur. Binek hayvanlar yük taşımada, avlanırken iz sürmede, bir yerden bir yere göç etmek ve ulaştırmada, bir araziyi, kabileyi  veya koyun vs sürülerini korumada kullanılmıştır. At, köpek, inek gibi hayvanların yararlarından sonra evcilleşen hayvanlar insanoğluna daha sevimli gelerek bir iletişim kurulmuş özellikle çocuklarında ilgisini çekmiştir. Her evcil hayvan evde beslenememesine rağmen evin başka bir bölümünde, bahçede, kümeste, klübede vs beslenebilmektedir. Ancak evcilleştirilemeyen jaguar, panter, aslan, timsah gibi hayvanlar beslenme alışkanlıklarındaki aşırı doğal dürtüleri nedeniyle insanoğluna daima saldırmışlardır. Evde evcil hayvan beslemenin başlıca kurallarından biri temizlik kuralına dikkat etmek, yemek ve sularını daima eksik etmeden temin etmek ve eğitmek esasına dayalıdır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.