Pink Martini Konseri
17 Haziran 2010 Perşembe - 09:56     2.106 kez okundu.    
Pink Martini Konseri

Pink Martini Konseri
Son çıkardıkları albümleri ‘Splendor in the Grass’ın tanıtım çalışmaları için Avrupa turnesi yapan grup Pink Martini adeta kalabalık bir Hollywood orkestrası gibi geziyor.

Turnelerinin Türkiye programında 5 Temmuz 2010 Pazartesi akşamı Kuruçeşme Arena’da ve 6 Temmuz 2010 Salı akşamı Ankara’da ODTÜ Mezunlar Derneği’nin Vişnelik Tesisleri’ndeki konserlerinde hayranlarıyla buluşuyor. Pink Martini grubu bir yıllık yeni üyeleri grubun maskotu Cameron’la birlikte yepyeni bir yüz, yepyeni bir tarzla müzikseverlerin karşısında olacaklar. Pink Martini grubunun beyni, piyanisti, bestecisi Thomas Lauderdale kendilerini müzik arkeoloğu olarak kabul ediyor ve dünya vatandaşı, müzik elçileri olarak dünya kültürlerini iyi tanımaları gerektiğini söylüyor. Vokalistleri China Forbes’ın yumuşak vokali ile Samurayların aşk şarkıları, Fransız şansonları, Küba müzikleri ile nostalji raflarından inmiş ilginç repertuarları dikkat çekiyor. Pink Martini grubu 1994 yılında Harvard Üniversitesi mezunu, piyanist Thomas M. Lauderdale tarafından Portland eyaletinde kuruldu. Grup kuruluşundan bu yana hep insani amaçlarla sahnelerde yer aldı. İlk kurulduğu dönemlerde sivil toplum örgütleri, yardım ve bilinçlendirme amaçlı organizasyonları tercih ettiler. 1995 yılında Thomas’ın Harvard Ünivesitesi’nden arkadaşı China Forbes gruba vokal olarak katıldı. Repertuarlarında çeşitli ülkelerin dillerinden şarkılar bulunan Pink Martini grubu ile birlikte birçok senfoni orkestraları eşliğinde sahne alıyorlar. Hollywood Bowl Orkestrası, The Boston Pops, San Fransisco Senfoni Orkestrası, Los Angeles Senfoni Orkestrası gibi dünyaca tanınmış gruplarla saygın bir çok çalışmaya başarıyla imza attılar. Pink Martini ilk albümleri ‘’Sympathique’ ile Fransa’da ‘Yılın En İyi Şarkısı’ ve ‘En İyi Sanatçı’ ödülüyle ardından 2004 yılında ikinci albümleri olan ‘Hang On Little Tomato’ ile albüm satış listelerinde bir numaraya yükselerek başarılarını defalarca kanıtlamış oldular.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.