Piyanist Özgür Aydın ve kemancı Goto Midori’nin Almanya Konseri
26 Haziran 2013 Çarşamba - 11:38     2.402 kez okundu.    
Piyanist Özgür Aydın ve kemancı Goto Midori’nin Almanya Konseri

Piyanist Özgür Aydın ve kemancı Goto Midori’nin Almanya Konseri

Almanya’da düzenlenen 1.Avrupa Haftaları Festivali’nde Türk piyanist Özgür Aydın ve kemancı Goto Midori 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü Passau’da konser verecekler.

Aynı konseri 2 Temmuz 2013 Salı akşamı Stuttgart’ta Maullbron Manastırı’nda gerçekleştirecek olan sanatçılar Mozart, Prokofiev, Faure ve Schubert’in sonatlarından seslendirecekler. Passau şehri Almanya’nın güneydoğusunda bulunan bir Bavyera kentidir. Avusturya sınırında bulunan kent Orta çağ mimarisi nden kalma eski bir şehir olarak korunup günümüze kadar gelmiştir. Katolik bir kent olan Passau’da 400 kilise mevcuttur. Avrupa’nın ikinci en büyük kilise org’u da Passau’da bulunmaktadır. Kent dağlık alan üzerine kurulu olduğu için evler güzel bir nehir manzarası görmektedir. Tuna, Inn ve Ilz nehirlerinin kesiştiği noktada kurulan kent 51.000 nüfusludur. Bavyera, Almanya’nın güneydoğusunda bulunan bir eyalettir. Almanya’nın en büyük eyaleti olan Bavyera’nın başkenti Münih’tir. Nürnberg, Augsburg, Bamberg, Regensburg, Würzburg Bavyera’nın önemli şehirlerindendir. Bölgenin ilk halkları Kelt’lerdir. Roma kolonilerinin hakimiyetinde bulunan kentler Germenlerin eline geçmiştir. Daha sonra Keltler ve Romalılarla kaynaşan Germenler  bölgeye Baiuvariler (Bavyeralılar) adını vermişlerdir. İrlandalı ve İskoçyalı keşişlerin ziyaretleri sonucunda Hristiyanlaşan Bavyera, Karolenj İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Kutsal Roma– Germen İmparatorluğu’nun hakimiyetinden sonra Fransız işgaline uğrayan Bavyera 1813 Leipzig Çarpışması’ndan sonra parlamentosunu kurarak, yerel yönetim özerkliğini eline almıştır. Almanya’ya bağlı bir eyalet olan Bavyera, 1960 yılından sonra Güney Avrupa’dan büyük bir göçmen akınına uğramıştır. Nüfusunun beşte biri göçmenlerden oluşan eyalette Almanca Lehçesi konuşulmaktadır. Bavyera’nın bir kesiminde yaşayan Franklar, Cermen ırkından olup Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasında önemli roller oynamış bir boydur. 5.yüzyılda Galya’da Vizigot’ları yerlerinden kovarak Roma müttefiki gibi görünen Franklar, Galya’yı Fransiya (Fransa) olarak adlandırmışlardır. Roma İmparatorluğu’na  ait son Roma toprağını da ele geçiren Franklar, Melovenj Hanedanı’nı kurarak Hristiyanlığı hızla yaymaya başlamıştır. Katı bir feodaliteyle yönetilen krallık Müslüman ordularının da istilasıyla zayıflayıp parçalanmıştır. Güçlü Karolenj ailesi hemen duruma el koyarak Müslüman istilasını durdurmuş ve bölgede Karolenj Hanedanı hüküm sürmeye başlamıştır. Bu dönemden sonra Şarlman tarih sahnesine çıkmış ve Roma’nın Mirasçısı ilan edilmiştir. Papa tarafından tacı giydirilen Şarlman Avrupa’da imparator tacını takan ilk Cermen imparatordur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.