Piyano Günleri’nde Misha Dacic Konseri
27 Kasım 2010 Cumartesi - 13:34     2.443 kez okundu.    
Piyano Günleri’nde Misha Dacic Konseri

Piyano Günleri’nde Misha Dacic Konseri

Yeni kuşağın yetenekli piyano sanatçıları ndan Misha Dacic AkSanat Piyano Günleri kapsamında 30 Kasım 2010 Salı günü AkSanat’ta bir konser gerçekleştirecek.

 Akbank’ın sanat kuruluşu olan Akbank Sanat 1993 yılında kuruldu. Kısa zamanda çağdaş sanat yönelerek Balkanlar, Ortadoğu ve Avrupa’nın ve ülkemizin önemli sanat merkezlerinden biri oldu. Sergiler, film gösterimleri, konserler, konferanslarla etkinliklerle gelişim ve değişimin takipçisi olan Akbank Sanat Merkezi dans Atölyeleri ve tiyatrosuyla da yeni yeteneklere  kendini ifade edebilme fırsatı sunmaktadır. Akbank Sanat binasının 1.katı Plastik Sanatlar’la ilgili çalışmaların sergilendiği klasikten, moderne, ulusal ve uluslar arası çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır. 125 kişilik kapasitesiyle 2.katta bulunan Çok Amaçlı Salon konser, panel, tiyatro, DVD gösterileri ve söyleşilerin gerçekleştiği mekan olarak kullanılmaktadır. Çağdaş Sanat Atölyesi 3.katta olup, burada bulunan litografi ve serigrafi atölyeleri en iyi imkanlarla ve gelişmiş stillerde teknik imkanlar sağlamaktadır. Müzik odası, cafe ve kütüphane 4.katta bulunmaktadır. Müzik odasında aynı anda 9 kişi arşivlerden diledikleri müzikleri dinleyebilmektedirler. 6.kat ise Dans Stüdyosu olarak Zeynep Tanbay tarafından çeşitli dans projeleri üzerine eğitim vermektedir. Dans provaları, workshop’lar, yeni nesil koreografların sahne gösterimleri bu katta sergilenmektedir. Yeni sanat etkinlikleriyle 2011 programlarını şimdiden açıklayan Akbank Sanat Merkezi tüm sanatçı ve sanatseverlere kapılarını ardına kadar açıyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.