Pop Müzik
2 Eylül 2009 Çarşamba - 15:16     4.327 kez okundu.    
Pop Müzik

Pop müzik terimi geniş kitleler tarafından benimsenen popüler müziğin kısaltmasıdır. Pop müziği nin tanımındaki temel özelliklerden biri de, belli bir müzikal kalite yi tutturmuş olmak, çağdaş anlatım biçimini hem söz hem de bestede, enstrümanların kullanışında yakalamış olmak şartıdır.

Özellikle son elli yıldır pop müziği, tüketim kültürü, içerdiği çağdaş ve dinamik öğeler ve tartışılmaz çok seslilik zenginliği gibi özelliklerle çekici bir olgu haline gelmiştir. Pop müziğin, 1950 ’li yılların ardından dünya ölçeğinde büyük patlama yapmasının temel nedeni, binlerce yıldır popüler müzik ruhu olan iki öğeye ağırlık vermesindendir. Bunlar şarkı ve danstır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.